|
Our Media/Results from Georgia GHSA Cross Country State Championships
Our ResultsTeam Scores
2013 Results - Georgia GHSA Cross Country State ChampionshipsPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Nov 9th 2013, 8:25pm
Website:Click here Results by: Perfect Timing Perfect Timing Group - Contractor License 11/9/2013 - 3:40 PM
GHSA State XC Meet - 11/9/2013
Hosted by Carrrollton High School
State Meet Course in Carrollton, Ga.
Event 1 Boys 5k Run CC AAA
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Sprague, Austin 12 St. Pius X 16:08.37 1
2 Munns, Matt 12 Blessed Trinity 16:39.21 2
3 Miles, Quintin 11 North Hall 16:44.22 3
4 Calia, Nik 11 St. Pius X 16:45.35 4
5 Martinez, Stephen 11 St. Pius X 16:45.69 5
6 Forrester, Dylan 12 Dawson County 16:47.89 6
7 Ferrugia, Joseph 12 St. Pius X 16:51.45 7
8 Schuebert, Bryce 11 North Hall 16:51.51 8
9 Anastasiades, Andrew 12 St. Pius X 16:52.94 9
10 Hill, Zack 12 North Hall 16:54.85 10
11 Holifield, River 12 Woodward Academy 17:08.19 11
12 Teasley, Corson 10 North Hall 17:08.85 12
13 Pless, Bailey 12 North Hall 17:11.26 13
14 Murfee, Alex 11 Woodward Academy 17:16.06 14
15 Jones, Tyler 11 North Oconee 17:18.43 15
16 Murray, Ben 11 Woodward Academy 17:20.05 16
17 Thompson, Josh 12 Buford 17:23.03 17
18 Gipson, Robby 10 Blessed Trinity 17:24.29 18
19 Lord, Cameron 11 Chapel Hill 17:25.08 19
20 Silliman, Collin 11 Woodward Academy 17:28.22 20
21 Crippen-Ginsburg, Frank 11 Woodward Academy 17:29.50 21
22 Reed, Marshall 11 Oconee County 17:34.18 22
23 Hans, Michael 10 Oconee County 17:35.32 23
24 Potts, Anthony 9 North Oconee 17:38.05 24
25 Willis, Simon 11 Woodward Academy 17:38.24 25
26 Kennedy, Chase 9 East Jackson 17:41.14 26
27 Chapman, Seth 11 North Hall 17:41.17 27
28 Hulett, Noah 11 East Jackson 17:41.29 28
29 Thompson, Austin 11 White County 17:43.27 29
30 Staples, Vladik 11 East Jackson 17:45.25 30
31 Poole, Quintaveon 11 Washington County 17:47.32 31
32 Braswell, Justin 12 Washington County 17:51.79 32
33 McCoy, Ben 9 Blessed Trinity 17:53.98 33
34 Simonsen, Ben 9 Blessed Trinity 17:54.60 34
35 Douglas, Walt 9 Coahulla Creek 17:57.00 35
36 Templeton, Sergei 12 St. Pius X 17:58.49 36
37 Pitts, George(Quinn) 10 Southeast Bulloch 17:59.08 37
38 Sams, Warren 12 Woodward Academy 18:00.50 38
39 Pardue, Thomas 9 St. Pius X 18:01.64 39
40 Fraire, Sadoth 12 Coahulla Creek 18:02.62 40
41 Rodriguez, Andre 11 Blessed Trinity 18:03.35 41
42 Nicholson, Andrew 11 Blessed Trinity 18:07.65 42
43 Pirkle, Justin 12 Buford 18:08.91 43
44 Robinson, Jamie 12 Chapel Hill 18:09.42 44
45 Krumm, Isaac 10 Oconee County 18:09.53 45
46 Angell, Haigh 10 Savannah Art 18:09.88 46
47 Gogal, Jon 11 Oconee County 18:11.61 47
48 Searles, Caleb 10 Chapel Hill 18:12.82 48
49 Tommy, Johnston 9 North Hall 18:14.50 49
50 Moore, Wilson 9 Chapel Hill 18:14.99 50
51 Webster, Avery 10 Buford 18:19.20 51
52 Moore, Thomas 10 North Oconee 18:21.65 52
53 Tanner, Frank 10 Savannah Art 18:24.32 53
54 Hooper, Timothy 11 Coahulla Creek 18:30.39 54
55 Goss, Cullen 12 Oconee County 18:32.88 55
56 Nohl, Adam 11 Blessed Trinity 18:35.62 56
57 Lin, Chao 12 Cross Keys 18:39.72 57
58 Sanchez, Alex 11 Buford 18:40.10 58
59 Cole, Evan 12 Cartersville 18:40.90 59
60 Barker, Brandon 11 Dawson County 18:42.05 60
61 Bouchard, Matthew 10 White County 18:42.10 61
62 McTeer, Angus 12 Savannah Art 18:42.26 62
63 Kennedy, Chandler 9 East Jackson 18:42.76 63
64 Van Giesen, Ian 11 Oconee County 18:43.27 64
65 Sigler, Harper 10 North Oconee 18:43.50 65
66 Durham, Cameron 10 Savannah Art 18:43.55 66
67 Cowart, Avery 12 Dawson County 18:43.86 67
68 Angell, Calrton 9 Savannah Art 18:45.47 68
69 Howard, Sasha 11 Hart County 18:46.52 69
70 Fraire, Missael 11 Coahulla Creek 18:48.06 70
71 Page, Adam 10 Buford 18:48.54 71
72 Brantley, Jackson 9 Savannah Art 18:48.96 72
73 Bowden, Scott 12 North Oconee 18:50.19 73
74 Sanders, Nolan 11 Buford 18:53.71 74
75 Smith, Taundrai 11 Tattnall County 18:59.13 75
76 Hadden, Jake 9 Oconee County 18:59.66 76
77 Barber, Jack 10 Buford 19:00.49 77
78 Earick, Robby 9 Cartersville 19:01.70 78
79 Harper, Noah 12 Cartersville 19:03.32 79
80 Coxton-Dease, Jeremiah 10 Tattnall County 19:04.26 80
81 Howard, Losha 12 Hart County 19:04.52 81
82 Vernon, Brandon 12 Henry County 19:06.83
83 Steiner, Sam 11 Savannah Art 19:07.99 82
84 Arnold, Brett 11 Rockmart 19:13.25 83
85 Blake, Colin 12 Tattnall County 19:14.40 84
86 Hughes, Hunter 12 Central, Carroll 19:16.36 85
87 Lopez, Edwin 12 East Jackson 19:19.05 86
88 Price, Trevor 11 Chapel Hill 19:20.81 87
89 Padilla, Cristian 12 Cross Keys 19:21.22 88
90 Morales, Omar 11 Adairsville 19:21.39 89
91 Danforth, Jacob 11 Dodge County 19:21.64 90
92 Weinkauf, Austin 11 Southeast Bulloch 19:23.56 91
93 Newkirk, Christian 12 Cross Keys 19:28.91 92
94 McCray, Conner 12 Central, Carroll 19:29.74 93
95 Rice, Quenton 12 East Jackson 19:30.03 94
96 Sims, Andy 9 Cartersville 19:31.20 95
97 Cowick, Andrew 10 North Oconee 19:31.86 96
98 Boone, Haden 9 Cartersville 19:34.50 97
99 Harris, Jacob 12 Carver, Columbus 19:36.51 98
100 Colin, Bryan 12 Dawson County 19:37.49 99
101 Simmons, Cole 12 Dawson County 19:37.96 100
102 Holt, Dakota 11 Adairsville 19:39.21 101
103 Peralta, Alberto 10 Cross Keys 19:39.66 102
104 Roddy, Ryan 9 North Oconee 19:41.22 103
105 Andres, Gaspar 11 Coahulla Creek 19:41.44 104
106 Gambill, Jacob 9 Cartersville 19:41.91 105
107 Lewis, Malik 11 Central, Carroll 19:43.70 106
108 Jimenez, Armando 10 Dawson County 19:43.72 107
109 Harvard, Jake 9 Pierce County 19:44.42 108
110 Brooks, Peyton 10 East Jackson 19:44.44 109
111 Pruitt, Will 9 Cartersville 19:46.49 110
112 Lars, Garmon 12 Central, Carroll 19:49.08 111
113 White, Darrell 11 Peach County 19:51.62 112
114 Stewart, Jairus 9 Tattnall County 19:52.32 113
115 Spencer, Reese 11 Adairsville 19:54.10 114
116 Renard, Dylan 11 Coahulla Creek 19:54.78 115
117 Turner, Logan 10 White County 19:55.95 116
118 Hornick, Jon 12 Hart County 19:56.28 117
119 Sturm, Errick 10 Pike County 19:57.93 118
120 Hancock, Chase 12 Chapel Hill 19:59.12 119
121 Sayer, Nathan 11 Hart County 19:59.61 120
122 Stephenson, Caleb 12 White County 20:01.57 121
123 Cannon, Marcus 11 Washington County 20:03.25 122
124 Potter, Christian 9 Central, Carroll 20:04.44 123
125 Harris, Jacolby 12 Carver, Columbus 20:08.86 124
126 Bracamonte, Israel 12 Gordon Central 20:11.03 125
127 Graham, Christopher 9 Carver, Columbus 20:12.00 126
128 Stinson, Brandon 12 Southeast Bulloch 20:12.36 127
129 Umberger, Ben 11 Dawson County 20:13.29 128
130 Banister, Lewis 11 Hart County 20:14.60 129
131 Hollis, Brett 9 Coahulla Creek 20:15.24 130
132 Gregory, Joseph 11 Swainsboro 20:16.54 131
133 Willoughby, Michael 11 Adairsville 20:19.70 132
134 Judy, Bryce 12 Southeast Bulloch 20:20.27 133
135 Ward, Brandon 10 Rockmart 20:21.17 134
136 Gossett, Holden 11 Adairsville 20:23.12 135
137 Hyde, Morgan 10 Thomson 20:23.38 136
138 Mauney, Whit 10 White County 20:23.64 137
139 Burkett, Bryce 12 White County 20:23.86 138
140 Stanfield, Jacob 10 Tattnall County 20:24.78 139
140 Conant, Ransom 11 Adairsville 20:24.78 140
142 Denninger, Trent 11 Central, Carroll 20:27.04 141
143 Tham, Jason 9 Cross Keys 20:28.86 142
144 Baker, Chris 12 Central, Macon 20:29.31 143
145 Kennedy, Jake 12 Tattnall County 20:29.63 144
146 Fullard, L.J. 11 Pierce County 20:30.78 145
147 Rice, David 10 Hart County 20:32.17 146
148 Stanley, Tybee 11 Pike County 20:36.41 147
149 Burke, Ka'Shawn 9 Peach County 20:38.72 148
150 Jackson, Antonio 11 Washington County 20:40.65 149
151 Chebat, Zach 11 Adairsville 20:41.45 150
152 Redmond, Josh 11 Rockmart 20:44.15 151
153 Singley, Alex 12 Pike County 20:44.88 152
154 Spain, Dawson 10 White County 20:46.36 153
155 Vera, Angel 9 Cross Keys 20:47.71 154
156 Thomas, Andrew 11 Callaway 20:48.24 155
157 Anderson, Scott 11 Central, Carroll 20:50.79 156
158 Moore, Alex 10 Hart County 20:52.01 157
159 Gilbert, Christopher 12 Washington County 20:55.39 158
160 Spader, Thomas 11 Callaway 20:57.33 159
161 Echeverrin, Daniel 11 Peach County 20:58.11 160
162 Brock, Kevin 12 Pike County 20:59.35 161
163 Tracy, Alex 12 Rockmart 21:01.87 162
164 Lynn, Tyler 12 Tattnall County 21:02.50 163
165 Wernau, Daniel 11 Pike County 21:03.19 164
166 Farnam, Stephen 12 Rockmart 21:03.71 165
167 Ribero, Lucas 9 Pike County 21:04.55 166
168 Thompson, James 11 Washington County 21:07.69 167
169 Holloway, Jacob 10 Dodge County 21:09.44 168
170 Augins, Hunter 12 Dodge County 21:10.50 169
171 Hyers, J.D. 11 Pierce County 21:10.54 170
172 Morales, Jayro 10 Carver, Columbus 21:13.53 171
173 chapman, Rydell 10 Central, Macon 21:18.36 172
174 Drake, Chase 10 Callaway 21:18.37 173
175 Gomez, Vincent 9 Swainsboro 21:28.21 174
176 Smith, Tyler 11 Swainsboro 21:29.60 175
177 Dagenhart, Carter 10 Callaway 21:30.01 176
178 Martinez, Juan 9 Peach County 21:34.12 177
179 Gravitt, John 11 Pike County 21:36.29 178
180 Beutel, David 12 Gordon Central 21:37.45 179
181 Brewer, Daniel 10 Pierce County 21:37.90 180
182 Pike, Matthew 10 Callaway 21:37.92 181
183 Beltran, Julian 11 Gordon Central 21:40.27 182
184 Neese, Tyler 12 Callaway 21:41.69 183
185 Neal, Timothy 12 Callaway 21:45.41 184
186 Holguin, Oswaldo 12 Swainsboro 21:48.83 185
187 Spaulding, Joseph 9 Central, Macon 21:51.18 186
188 Stokes, Aaron 12 Southeast Bulloch 21:52.45 187
189 Kirkland, Darien 10 Swainsboro 21:58.56 188
190 Welch, Colby 12 Thomson 21:58.64 189
191 Clifton, Zach 9 Southeast Bulloch 21:58.73 190
192 Galan, Chayon 11 Peach County 22:01.05 191
193 Palmer, Andrew 9 Thomson 22:01.13 192
194 Jewell, Tristen 11 Pierce County 22:02.20 193
195 Bracamonte, Josue 12 Gordon Central 22:02.50 194
196 Kopp, Fabian 10 Central, Macon 22:03.69 195
197 Wolfe, Kody 11 Pierce County 22:09.53 196
198 Parris, Byron 11 Rockmart 22:11.07 197
199 Walden, Garrett 10 Thomson 22:13.95 198
200 Gallardo, Edward 9 Cross Keys 22:16.77 199
201 Williams, Brint 11 Southeast Bulloch 22:22.16 200
202 Sloan, T.J. 12 Pierce County 22:23.33 201
203 Blocker, Nate 12 Central, Macon 22:27.96 202
204 Cortes, Jose 12 Gordon Central 22:34.12 203
205 Smith, Myleik 11 Peach County 23:08.60 204
206 Dunlap, Nathan 10 Gordon Central 23:10.32 205
207 Hill, Ke'Angelo 10 Carver, Columbus 23:26.53 206
208 Parks, David 9 Carver, Columbus 23:27.79 207
209 Fulmer, Tristian 10 Thomson 23:28.18 208
210 Mendes, Jahi 10 Central, Macon 23:42.33 209
211 Zuniga, Willian 11 Gordon Central 23:58.10 210
212 Scarborough, Clayton 9 Dodge County 24:00.57 211
213 Crockett, Antonio 9 Swainsboro 24:11.87 212
214 Burrows, John 11 Dodge County 24:34.90 213
215 Harrell, Keyan 11 Carver, Columbus 24:44.63 214
216 Thompson, Ethan 10 Central, Macon 24:47.10 215
217 Nunn, Daniel 12 Swainsboro 25:04.35 216
218 McCoy, Will 11 Thomson 25:06.58 217
219 Patel, Shyam 11 Dodge County 25:26.82 218
220 Rolland, Brandon 12 Dodge County 25:33.49 219
Event 1 Boys 5k Run CC AAA
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 St. Pius X 26 1 4 5 7 9 36 39
Total Time: 1:23:23.80
Average: 16:40.76
2 North Hall 46 3 8 10 12 13 27 49
Total Time: 1:24:50.69
Average: 16:58.14
3 Woodward Academy 82 11 14 16 20 21 25 38
Total Time: 1:26:42.02
Average: 17:20.41
4 Blessed Trinity 128 2 18 33 34 41 42 56
Total Time: 1:27:55.43
Average: 17:35.09
5 Oconee County 192 22 23 45 47 55 64 76
Total Time: 1:30:03.52
Average: 18:00.71
6 North Oconee 229 15 24 52 65 73 96 103
Total Time: 1:30:51.82
Average: 18:10.37
7 East Jackson 233 26 28 30 63 86 94 109
Total Time: 1:31:09.49
Average: 18:13.90
8 Buford 240 17 43 51 58 71 74 77
Total Time: 1:31:19.78
Average: 18:15.96
9 Chapel Hill 248 19 44 48 50 87 119
Total Time: 1:31:23.12
Average: 18:16.63
10 Savannah Arts Academy 295 46 53 62 66 68 72 82
Total Time: 1:32:45.48
Average: 18:33.10
11 Coahulla Creek 303 35 40 54 70 104 115 130
Total Time: 1:32:59.51
Average: 18:35.91
12 Dawson County 332 6 60 67 99 100 107 128
Total Time: 1:33:29.25
Average: 18:41.85
13 Cartersville 408 59 78 79 95 97 105 110
Total Time: 1:35:51.62
Average: 19:10.33
14 White County 464 29 61 116 121 137 138 153
Total Time: 1:36:46.53
Average: 19:21.31
15 Cross Keys 481 57 88 92 102 142 154 199
Total Time: 1:37:38.37
Average: 19:31.68
16 Tattnall County 491 75 80 84 113 139 144 163
Total Time: 1:37:34.89
Average: 19:30.98
17 Washington County 492 31 32 122 149 158 167
Total Time: 1:37:18.40
Average: 19:27.68
18 Hart County 516 69 81 117 120 129 146 157
Total Time: 1:38:01.53
Average: 19:36.31
19 Central, Carroll 518 85 93 106 111 123 141 156
Total Time: 1:38:23.32
Average: 19:40.67
20 Adairsville 571 89 101 114 132 135 140 150
Total Time: 1:39:37.53
Average: 19:55.51
21 Southeast Bulloch 575 37 91 127 133 187 190 200
Total Time: 1:39:47.72
Average: 19:57.55
22 Rockmart 695 83 134 151 162 165 197
Total Time: 1:42:24.15
Average: 20:28.83
23 Carver, Columbus 725 98 124 126 171 206 207 214
Total Time: 1:44:37.44
Average: 20:55.49
24 Pike County 742 118 147 152 161 164 166 178
Total Time: 1:43:21.76
Average: 20:40.36
25 Peach County 788 112 148 160 177 191 204
Total Time: 1:45:03.62
Average: 21:00.73
26 Pierce County 796 108 145 170 180 193 196 201
Total Time: 1:45:05.84
Average: 21:01.17
27 Callaway 844 155 159 173 176 181 183 184
Total Time: 1:46:11.87
Average: 21:14.38
28 Dodge County 851 90 168 169 211 213 218 219
Total Time: 1:50:17.05
Average: 22:03.41
29 Swainsboro 853 131 174 175 185 188 212 216
Total Time: 1:47:01.74
Average: 21:24.35
30 Gordon Central 883 125 179 182 194 203 205 210
Total Time: 1:48:05.37
Average: 21:37.08
31 Central, Macon 898 143 172 186 195 202 209 215
Total Time: 1:48:10.50
Average: 21:38.10
32 Thomson 923 136 189 192 198 208 217
Total Time: 1:50:05.28
Average: 22:01.06
Event 2 Girls 5k Run CC AAA
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Gearing, Jenna 10 White County 19:29.22 1
2 Honiotes, Audrey 9 Hart County 19:49.58 2
3 Gandolfo, Anna 12 Blessed Trinity 20:04.01 3
4 Crawford, Margaret 12 St. Pius X 20:15.63 4
5 Willett, Bailey 12 Blessed Trinity 20:23.21 5
6 Entrekin, Rebecca 11 St. Pius X 20:29.31 6
7 Hewell, Makayla 11 Banks County 20:36.61
8 Solomon, MaryClaire 10 Blessed Trinity 20:42.35 7
9 Faber, Dorie 12 North Oconee 20:42.84 8
10 Mitchell, Kristen 11 White County 20:44.77 9
11 Pyden, Rachel 11 St. Pius X 20:50.44 10
12 McConnell, Katie 11 Blessed Trinity 20:53.10 11
13 Ellis, Makayla 11 North Hall 20:54.37 12
14 Evans, Kaleigh 10 Blessed Trinity 20:54.97 13
15 O'Brien, Lucey 9 St. Pius X 20:56.63 14
16 Measel, Emily 12 North Oconee 20:58.04 15
17 Cole, Bree 10 Cartersville 21:00.10 16
18 Sexauer, Emily 11 Adairsville 21:10.85 17
19 Roberts, Bailey 12 Buford 21:12.66 18
20 Braxton, Emma Jayne 10 St. Pius X 21:16.23 19
21 Marsh, Erin 9 Buford 21:19.06 20
22 Ward, Megan 11 Buford 21:19.71 21
23 Todd, Casey 10 Decatur 21:23.97 22
24 Gearing, Kaitlyn 12 White County 21:24.64 23
25 Obryant, Sinead 10 White County 21:25.72 24
26 Veal, Amelia 9 North Oconee 21:32.82 25
27 Dominicali, Allie 10 North Oconee 21:33.37 26
28 Hecht, Lexi 10 Woodward Academy 21:34.73 27
29 Marchuk, Helen 12 Blessed Trinity 21:36.45 28
30 Jimenez, Monica 10 Jackson County 21:46.26 29
31 Murray, Meagan 12 Woodward Academy 21:46.55 30
32 Britten, Jaqueline 12 Savannah Art 21:47.59 31
33 Echols, Molly 9 Woodward Academy 21:48.52 32
34 Oreffice, Jillian 9 Blessed Trinity 21:50.11 33
35 Cease, Darby 11 Woodward Academy 21:54.44 34
36 Vocelka, Katherine 12 St. Pius X 21:59.69 35
37 Norris, Megan 11 White County 21:59.96 36
38 Cooper, Mary Elizabeth 11 Woodward Academy 22:03.48 37
39 Beckstead, Alyssa 11 Oconee County 22:03.93 38
40 Demarest, Darby 11 Chapel Hill 22:04.97 39
41 Wynens, Kallie 11 Woodward Academy 22:06.63 40
42 Tipton, Anna 10 Hart County 22:08.43 41
43 Dickey, Caroline 12 North Hall 22:19.00 42
44 Puryear, Mary Courtney 9 Pierce County 22:21.85 43
45 Glenn, Katie 10 St. Pius X 22:22.23 44
46 Edwards, Eyonnti 11 Chapel Hill 22:24.87 45
47 Cotter, Bailey 9 Dawson County 22:26.89 46
48 Bohanan, Mattie 9 North Hall 22:28.82 47
49 Lowring, Emma 11 North Oconee 22:30.19 48
50 Davis, Hannah 9 Buford 22:32.09 49
51 Mauney, Chandler 10 White County 22:33.39 50
52 McGarry, Mary 10 North Hall 22:38.79 51
53 Salmon, Mandy 12 Savannah Art 22:43.13 52
54 Lesesne, Mary Grace 9 Woodward Academy 22:43.72 53
55 Rozier, Akira 12 Central, Macon 22:47.41
56 McGiboney, Ansley 9 Buford 22:49.18 54
57 Ballou, Wren 11 Decatur 22:49.39 55
58 Whitlow, Anna 11 Savannah Art 22:51.78 56
59 Purucker, Anna 11 Oconee County 23:01.23 57
60 Wayner, Darby 11 Savannah Art 23:01.26 58
61 Jordan, Loran 12 Pierce County 23:02.17 59
62 Ferguson, Caroline 9 Oconee County 23:05.66 60
63 Barnes, Emily 11 North Hall 23:09.79 61
64 Seid, Mary 10 North Hall 23:10.56 62
65 Newton, Maddie 12 Jackson County 23:12.00 63
66 Sealey-Woodard, Keiyanna 11 Coretta Scot 23:12.78 64
67 Ramos, Christel-Ann Islands 23:13.28
68 Kral, Megan 9 Jackson County 23:14.90 65
69 Smith, Suzanna 12 Southeast Bulloch 23:14.99 66
70 Swaim, Nolan 11 Gordon Central 23:15.07 67
71 Willis, Kaili 12 Cartersville 23:15.08 68
72 Hoganson, Elyse 12 Cartersville 23:15.44 69
73 Duke, McKenzie 10 Tattnall County 23:15.80 70
74 Sinclair, Faith 10 Dawson County 23:16.22 71
75 Rimawi, Melanie 10 Dawson County 23:16.67 72
76 Shaw, Savannah 12 Jackson County 23:16.80 73
77 Freeman, Allison 10 Jackson County 23:17.06 74
78 Yamada, Minami 11 Savannah Art 23:17.09 75
79 LeCours, Cassidy 11 Dawson County 23:17.84 76
80 Crawford, Lane 11 Buford 23:20.36 77
81 Queen, Isabel 9 Dawson County 23:20.55 78
82 King, Morgan 9 Coahulla Creek 23:24.41 79
83 Carroll, Abby 10 Pike County 23:24.95 80
84 Carver, Jocelyn 11 Oconee County 23:27.10 81
85 Cranney, Emily 9 Buford 23:29.96 82
86 Bowden, Melanie 9 North Oconee 23:34.38 83
87 Creighton, Alissa 10 Adairsville 23:36.74 84
88 Jones, Sierra 9 Callaway 23:40.14 85
89 Shelly, Katie 11 Lakeview-Ft. 23:42.02
90 Burmester, Annica 9 Decatur 23:42.06 86
91 Budd, Hailey 12 Hart County 23:47.27 87
92 Costley, Ansley 10 Dawson County 23:47.28 88
93 Hickom, Victoria 12 Cartersville 23:48.22 89
94 Tolksdorf, Mara 11 Savannah Art 23:48.86 90
95 Townsend, Taylor 10 Callaway 23:49.29 91
96 Watson, Abby 10 White County 23:49.36 92
97 Omari, Sakinah 11 Chapel Hill 23:54.84 93
98 Sturges, Sara 11 Oconee County 23:56.60 94
99 Norris, Rachel 10 Chapel Hill 23:58.51 95
100 Bennett, Gracie 10 Pierce County 24:01.45 96
101 Leker, Ansley 9 Adairsville 24:08.93 97
102 Flott, Mary 11 Southeast Bulloch 24:09.81 98
103 Basterash, Danielle 11 Jackson 24:10.66
104 Carter, Mckayla 9 Pierce County 24:11.28 99
105 Owens, Lauren 10 Chapel Hill 24:13.88 100
106 Terpin, Bethany 11 Oconee County 24:14.72 101
107 Everhart, Victoria 11 Cartersville 24:16.78 102
108 Grindstaff, Taylor 11 Dawson County 24:16.87 103
109 Crozier, Megan 9 Oconee County 24:18.29 104
110 Lee, Lauren 10 Pierce County 24:19.79 105
111 Sirmans, Josie 9 Pierce County 24:21.12 106
112 Patterson, Madilyn 9 North Hall 24:21.58 107
113 Woodard, Brooke 11 Dodge County 24:23.79 108
114 Putzer, Payton 9 Cartersville 24:24.77 109
115 Putzer, Madison 9 Cartersville 24:33.21 110
116 Botello, Evelyn 12 Coahulla Creek 24:34.04 111
117 Sciarrone, Emily 10 Decatur 24:36.60 112
118 Newsome, Lollie 12 Decatur 24:37.77 113
119 Anderson, Samantha 9 Chapel Hill 24:38.77 114
120 Goldstein, Ellie 10 Decatur 24:38.77 115
121 Smith, Kristen 10 Southeast Bulloch 24:39.01 116
122 Goodwin, Bethany 10 Coahulla Creek 24:39.05 117
123 Panhorst, Bethany 11 Savannah Art 24:39.55 118
124 Lawhorn, Katie 9 Adairsville 24:39.92 119
125 Wimberly, Amie 12 Central, Macon 24:40.68
126 Doeding, Emily 10 Jackson County 24:42.25 120
127 Howard, Leah 11 Chapel Hill 24:45.32 121
128 Fleming, Nina 10 Gordon Central 24:47.37 122
129 Phillips, Michaella 11 Callaway 24:59.48 123
130 Pittman, Haley 10 Adairsville 25:08.74 124
131 Ribinson, Lindsey 9 Hart County 25:18.27 125
132 Williams, Shelby 11 Gordon Central 25:19.47 126
133 Moon, Imani 12 Coretta Scot 25:26.14 127
134 Dixon, Ashley 9 Washington County 25:28.33 128
135 Becerra, Xochitl 10 Gordon Central 25:31.22 129
136 Hight, Hayley 10 Coahulla Creek 25:32.30 130
137 Litteral, Amber 11 Adairsville 25:33.34 131
138 Rahier, Simone 9 North Oconee 25:38.94 132
139 Jones, Savannah 10 Jackson 25:39.03
140 Anderson, Timber 11 Gordon Central 25:39.15 133
141 Avalos, Selena 12 Gordon Central 25:40.71 134
142 Smith, Ationza 11 Coahulla Creek 25:47.39 135
143 Fleming, Anna 10 Gordon Central 25:48.09 136
144 Mangham, Amy 12 Pike County 25:48.40 137
145 Stephens, Alaze 11 Peach County 25:57.76 138
146 Scott, Devin 11 Callaway 26:00.09 139
147 Jones, Raven 11 Coretta Scot 26:01.38 140
148 Oberlin, Noelle 9 Jackson, Atlanta 26:01.83 141
149 Ross, Amber 12 Jackson, Atlanta 26:01.84 142
150 Peters, Shakenya 12 Southwest 26:08.10 143
151 Newsome, Isabel 12 Decatur 26:16.96 144
152 Rhines, Tradacia 12 Tattnall County 26:24.25 145
153 Story, Claire 11 Peach County 26:28.06 146
154 Axelberg, Kourtney 12 Jackson County 26:30.27 147
155 Smith, Amber 10 Hart County 26:30.56 148
156 Brice, Ashley 12 Swainsboro 26:32.24 149
157 Alvarez, Kaitlyn 11 Pierce County 26:32.76 150
158 Harvey, Kaniya 9 Jackson, Atlanta 26:34.08 151
159 Adams, Hannah 10 Hart County 26:35.32 152
160 Trejo, Elizabeth 11 Coahulla Creek 26:40.18 153
161 Parks, Naquasha 11 Coretta Scot 26:47.92 154
162 Licari, Michelle 12 Pike County 26:50.30 155
163 Brown, Mercedes 9 Dodge County 26:53.86 156
164 Perkins, Latisha 10 Jackson, Atlanta 26:57.51 157
165 Librado, Isabel 10 Tattnall County 26:57.90 158
166 Rollins, Tara 12 Adairsville 27:03.61 159
167 Holt, Madison 11 Pike County 27:04.24 160
168 Scott, Megan 9 Callaway 27:17.85 161
169 Angel, Brenda 10 Tattnall County 27:36.65 162
170 Heider, Britany 10 Tattnall County 27:42.91 163
171 Cherry, Rachel 11 Coahulla Creek 27:47.72 164
172 Smith, Jessie 10 Thomson 28:05.70 165
173 Scott, MacKenzie 10 Callaway 28:11.69 166
174 Booth, Delfina 10 Jackson, Atlanta 28:28.71 167
175 Jenkins, Tatiyana 9 Callaway 28:32.91 168
176 Tyree, Naja 9 Jackson, Atlanta 29:01.04 169
177 Baird, Ryley 10 Southeast Bulloch 29:04.42 170
178 Robles, Jessica 10 Thomson 29:06.45 171
179 Rogers, Megan 11 Thomson 29:07.42 172
180 Klaassen, Rachel 11 Pike County 29:09.53 173
181 Smith, Sintril 12 Swainsboro 29:11.21 174
182 Mayfield, Kanissus 10 Jackson, Atlanta 29:12.52 175
183 Anderson, Mandy 10 Tattnall County 29:17.69 176
184 Small, Courtney 10 Peach County 29:25.12 177
185 Kirkland, Shelby 9 Tattnall County 29:30.70 178
186 Beckham, Kris 11 Pike County 29:34.16 179
187 Morris, Kirstyn 11 Swainsboro 29:51.78 180
188 Mitchell, Alizeya 10 Southwest 30:05.74 181
189 Conner, Delina 11 Southeast Bulloch 30:22.73 182
190 Hamm, Kenara 12 Coretta Scot 30:41.15 183
191 Strowbridge, Idaja 12 Washington County 30:44.80 184
192 Sanders, Khadijah 10 Washington County 30:53.18 185
193 Johnson, Courtney 9 Washington County 31:03.04 186
194 Woods, Shaquantionna 9 Swainsboro 31:20.66 187
195 Rostus, Rosalinda 9 Peach County 31:21.00 188
196 Burgan, Jazmin 11 Southwest 31:23.45 189
197 Askew, Raley 9 Thomson 31:25.86 190
198 White, Crystal 12 Dodge County 31:40.78 191
199 Huston, Kianna 10 Peach County 31:48.97 192
200 Hillsman, D'Asia 10 Peach County 31:49.34 193
201 Rios, Alexandra 11 Swainsboro 31:59.95 194
202 Kitchens, Shonterria 12 Washington County 32:43.20 195
203 Johnson, Rachelle 12 Swainsboro 32:44.27 196
204 Knight, Jasmine 12 Washington County 32:50.04 197
205 Mitchell, Jamera 9 Dodge County 33:07.32 198
206 Holmes, Ny'Asia 12 Southwest 33:20.46 199
207 Pruitt, Madelyn 9 Dodge County 33:26.22 200
208 Davis, Michaela 10 Southwest 33:30.13 201
209 Seigler, Caroline 9 Thomson 33:34.53 202
210 Wallace, Ivy 12 Thomson 34:49.53 203
211 Moon, Miya 10 Coretta Scot 36:38.91 204
212 Middlebrooks, Lexi 11 Pike County 38:11.73 205
Event 2 Girls 5k Run CC AAA
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Blessed Trinity 39 3 5 7 11 13 28 33
Total Time: 1:42:57.64
Average: 20:35.53
2 St. Pius X 53 4 6 10 14 19 35 44
Total Time: 1:43:48.24
Average: 20:45.65
3 White County 93 1 9 23 24 36 50 92
Total Time: 1:45:04.31
Average: 21:00.87
4 North Oconee 122 8 15 25 26 48 83 132
Total Time: 1:47:17.26
Average: 21:27.46
5 Woodward Academy 160 27 30 32 34 37 40 53
Total Time: 1:49:07.72
Average: 21:49.55
6 Buford 162 18 20 21 49 54 77 82
Total Time: 1:49:12.70
Average: 21:50.54
7 North Hall 213 12 42 47 51 61 62 107
Total Time: 1:51:30.77
Average: 22:18.16
8 Savannah Arts Academy 272 31 52 56 58 75 90 118
Total Time: 1:53:40.85
Average: 22:44.17
9 Jackson County 304 29 63 65 73 74 120 147
Total Time: 1:54:47.02
Average: 22:57.41
10 Oconee County 330 38 57 60 81 94 101 104
Total Time: 1:55:34.53
Average: 23:06.91
11 Dawson County 343 46 71 72 76 78 88 103
Total Time: 1:55:38.17
Average: 23:07.64
12 Cartersville 344 16 68 69 89 102 109 110
Total Time: 1:55:35.62
Average: 23:07.13
13 Chapel Hill 372 39 45 93 95 100 114 121
Total Time: 1:56:37.07
Average: 23:19.42
14 Decatur 388 22 55 86 112 113 115 144
Total Time: 1:57:09.79
Average: 23:25.96
15 Pierce County 402 43 59 96 99 105 106 150
Total Time: 1:57:56.54
Average: 23:35.31
16 Hart County 403 2 41 87 125 148 152
Total Time: 1:57:34.11
Average: 23:30.83
17 Adairsville 441 17 84 97 119 124 131 159
Total Time: 1:58:45.18
Average: 23:45.04
18 Coahulla Creek 572 79 111 117 130 135 153 164
Total Time: 2:03:57.19
Average: 24:47.44
19 Gordon Central 577 67 122 126 129 133 134 136
Total Time: 2:04:32.28
Average: 24:54.46
20 Callaway 599 85 91 123 139 161 166 168
Total Time: 2:05:46.85
Average: 25:09.37
21 Southeast Bulloch 632 66 98 116 170 182
Total Time: 2:11:30.96
Average: 26:18.20
22 Coretta Scott King Academ 668 64 127 140 154 183 204
Total Time: 2:12:09.37
Average: 26:25.88
23 Tattnall County 698 70 145 158 162 163 176 178
Total Time: 2:11:57.51
Average: 26:23.51
24 Pike County 705 80 137 155 160 173 179 205
Total Time: 2:12:17.43
Average: 26:27.49
25 Jackson, Atlanta 758 141 142 151 157 167 169 175
Total Time: 2:14:03.97
Average: 26:48.80
26 Peach County 841 138 146 177 188 192 193
Total Time: 2:25:00.91
Average: 29:00.19
27 Dodge County 853 108 156 191 198 200
Total Time: 2:29:31.97
Average: 29:54.40
28 Washington County 878 128 184 185 186 195 197
Total Time: 2:30:52.55
Average: 30:10.51
29 Swainsboro 884 149 174 180 187 194 196
Total Time: 2:28:55.84
Average: 29:47.17
30 Thomson 900 165 171 172 190 202 203
Total Time: 2:31:19.96
Average: 30:16.00
31 Southwest 913 143 181 189 199 201
Total Time: 2:34:27.88
Average: 30:53.58
Event 3 Boys 5k Run CC AAAA
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Marist 53 1 2 7 16 27 37
Total Time: 1:25:37.47
Average: 17:07.50
2 LaGrange 75 3 5 8 9 50 113 121
Total Time: 1:26:48.38
Average: 17:21.68
3 Pickens 136 4 6 25 33 68 133 173
Total Time: 1:28:50.44
Average: 17:46.09
4 Perry 230 11 12 29 83 95 112 161
Total Time: 1:31:02.82
Average: 18:12.57
5 Alexander 232 19 26 38 71 78 80 96
Total Time: 1:31:45.18
Average: 18:21.04
6 Chestatee 241 18 23 54 58 88 108 175
Total Time: 1:31:54.20
Average: 18:22.84
7 Westover 271 36 42 45 46 102 171 179
Total Time: 1:32:39.34
Average: 18:31.87
8 Wayne County 272 30 44 52 56 90 136 191
Total Time: 1:32:33.79
Average: 18:30.76
9 Carrollton 274 20 28 34 67 125 147 163
Total Time: 1:32:20.14
Average: 18:28.03
10 Veterans 292 10 41 53 65 123 132 178
Total Time: 1:32:33.21
Average: 18:30.65
11 Grady 294 39 59 61 66 69 81 211
Total Time: 1:33:01.36
Average: 18:36.28
12 Hephzibah 308 22 55 57 85 89
Total Time: 1:33:09.56
Average: 18:37.92
13 Columbus 344 17 40 63 84 140 155 185
Total Time: 1:33:41.77
Average: 18:44.36
14 Northwest Whitfield 372 21 72 82 87 110 135 143
Total Time: 1:34:07.01
Average: 18:49.41
15 Chamblee 421 24 62 100 109 126 203 205
Total Time: 1:34:48.48
Average: 18:57.70
16 Johnson, Gainesville 437 13 73 115 116 120 137 142
Total Time: 1:34:48.14
Average: 18:57.63
17 Worth County 448 14 48 98 101 187 206 207
Total Time: 1:35:05.11
Average: 19:01.03
18 Heritage, Catoosa 478 31 35 99 148 165 194 212
Total Time: 1:35:47.09
Average: 19:09.42
19 Mary Persons 486 70 76 94 118 128 156 159
Total Time: 1:35:57.74
Average: 19:11.55
20 Gilmer 549 49 93 119 130 158 174 201
Total Time: 1:36:58.86
Average: 19:23.78
21 Locust Grove 560 64 75 122 149 150 192
Total Time: 1:37:08.81
Average: 19:25.77
22 Stone Mountain 570 60 92 129 144 145 157 213
Total Time: 1:37:22.46
Average: 19:28.50
23 Lumpkin County 572 43 97 134 146 152 189 208
Total Time: 1:37:19.64
Average: 19:27.93
24 Spalding 578 103 106 111 127 131 164 169
Total Time: 1:37:22.71
Average: 19:28.55
25 Walnut Grove 580 32 107 138 141 162 182 184
Total Time: 1:37:18.98
Average: 19:27.80
26 Eagle's Landing 613 15 114 117 170 197 202 209
Total Time: 1:37:46.07
Average: 19:33.22
27 Liberty County 646 79 105 124 166 172 193 210
Total Time: 1:38:30.79
Average: 19:42.16
28 Upson-Lee 654 74 86 151 160 183 195 200
Total Time: 1:38:43.61
Average: 19:44.73
29 West Laurens 684 51 104 167 176 186 198 199
Total Time: 1:39:15.94
Average: 19:51.19
30 Statesboro 730 77 91 168 180 214 215 216
Total Time: 1:41:09.18
Average: 20:13.84
31 Monroe 754 47 153 177 181 196
Total Time: 1:40:29.77
Average: 20:05.96
32 Albany 875 139 154 188 190 204 217 218
Total Time: 1:42:29.97
Average: 20:30.00
Event 4 Girls 5k Run CC AAAA
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Ilse, Morgan 11 Marist 18:53.00 1
2 Renou, Anna 9 Marist 19:45.42 2
3 Booth, Abby 12 Perry 19:58.69 3
4 Nelson, Kendall 9 Marist 20:07.25 4
5 Nix, Anna Leigh 12 Mary Persons 20:17.99 5
6 Jackson, Betty 9 Eagle's Landing 20:26.62 6
7 Ilse, Anne Marie 12 Marist 20:26.68 7
8 Faust, Caitie 11 Marist 20:29.84 8
9 Mountin, Tiffany 9 Perry 20:31.37 9
10 Buckler, Sarah 10 Heritage, Catoosa 20:34.81 10
11 Bearden, Sarah 12 LaGrange 20:47.11 11
12 Shehata, Myriam 11 Marist 20:50.67 12
13 Craft, Caitlin 11 Heritage, Catoosa 21:01.90 13
14 Wilson, Maggee 12 Chestatee 21:04.02 14
15 Poole, Emily 11 Heritage, Catoosa 21:05.44 15
16 Sabeeh, Noor 9 Heritage, Catoosa 21:06.41 16
17 Camp, Chloe 12 Alexander 21:07.51 17
18 Marburger, Courtney 12 Marist 21:09.41 18
19 English, Sarah Beth 12 Chestatee 21:10.42 19
20 Stanley, Miracle 11 Wayne County 21:12.37
21 Adams, Emily 12 Carrollton 21:21.19 20
22 Avitia, Evelin 10 Johnson, Gai 21:21.60 21
23 Johnson, Ashlie 10 Dutchtown 21:33.04
24 Giovinazzo, Josi 11 Veterans 21:34.11 22
25 Bailey, Bethanie 11 Veterans 21:37.12 23
26 Scasny, Anna 11 Alexander 21:37.54 24
27 Brown, Zavannah 10 Carrollton 21:43.35 25
28 Barnett, Merrie 9 Chestatee 21:44.08 26
29 Doerr, Ellie 10 LaGrange 21:44.57 27
30 Morning, Jana 9 Cass 21:50.36 28
31 Lewis, Deanna 10 Stephens County 21:50.93
32 Ward, Dahlia 9 Eagle's Landing 21:53.24 29
33 Griffith, Grace 10 Grady 21:56.37 30
34 Brown, Tanzanie 10 Redan 21:58.02 31
35 Plowden, Janie 9 Westover 21:59.53 32
36 Cliche, Abbie 10 Chestatee 22:01.41 33
37 Santee, Ashlyn 9 Eagle's Landing 22:04.70 34
38 Tomlinson, Alaina 9 LaGrange 22:04.92 35
39 Apo, Lauren 9 Sandy Creek 22:11.16
40 Ballard, Sarah 12 Pickens 22:11.83 36
41 Norton, Celeste 10 Lumpkin County 22:12.26 37
42 Clark, Ansley 12 Mary Persons 22:12.75 38
43 Rice, Savannah 11 Pickens 22:13.33 39
44 Powers, Grace 11 Grady 22:15.41 40
45 Gonzalez, Raja 11 Columbus 22:20.45 41
46 Rutherford, Kennedy 9 Worth County 22:22.46 42
47 Miller, Savannah 12 Pickens 22:23.27 43
48 Edwards, Mallory 12 Heritage, Catoosa 22:25.14 44
49 Cainion, Caitlin 11 Westover 22:25.81 45
50 Frost, Elli 10 West Laurens 22:26.87 46
51 Blackmon, Avery 10 River Ridge 22:30.31 47
52 Kent, Darian 11 River Ridge 22:31.04 48
53 Wetterhall, Maddy 12 Chamblee 22:42.88 49
54 Hardin, Savannah 11 Cass 22:43.31 50
55 Fine, Harper 12 Columbus 22:46.67 51
56 Rooks, Lacey 10 Heritage, Catoosa 22:47.89 52
57 Larson, Rachel 10 South Effingham 23:01.84 53
58 Frazier, Treasure 10 Monroe 23:06.27 54
59 Larson, Nicole 12 South Effingham 23:06.36 55
60 Hood, Emily 12 Veterans 23:10.16 56
61 Evans, Morgan 9 Locust Grove 23:12.34 57
62 Johnson, Haley 12 Alexander 23:13.04 58
63 Skypek, Hope 9 Columbus 23:14.55 59
64 Bennett, Shelby 12 Chestatee 23:15.63 60
65 Stringer, Rileigh 9 Lumpkin County 23:20.93 61
66 Hooper, Bailey 10 Chestatee 23:28.14 62
67 Day, Brooklynn 11 South Effingham 23:29.83 63
68 Stockdale, Margaret 11 Grady 23:32.66 64
69 Miranda, Amelia 10 Pickens 23:36.32 65
70 Dunaway, Blair 11 Spalding 23:38.77 66
71 Manley, Abigail 10 Upson-Lee 23:40.61 67
72 Amero, Brooke 9 Eagle's Landing 23:42.70 68
73 Loving, Chandler 10 Eagle's Landing 23:43.87 69
74 Bradley, Jasmine 11 Spalding 23:45.13 70
75 Payne, Britt 9 Lumpkin County 23:47.61 71
76 Wise, Emmie Ruth 11 Columbus 23:49.30 72
77 Keel, Lauren 12 Eagle's Landing 23:51.12 73
78 Saucedo, Arisbel 10 Johnson, Gai 23:52.60 74
79 Holloway, JaNae 10 Lumpkin County 23:52.82 75
80 Kunkle, Molly 11 Lanier 23:52.96 76
81 Madyun, Iman 12 Grady 23:54.30 77
82 Camp, Carliegh 9 Alexander 23:54.49 78
83 Rogers, Payton 9 Cass 23:54.58 79
84 McKnight, Clay 9 Richmond Academy 23:54.74 80
85 Adams, Ashley 12 Carrollton 23:56.50 81
86 Braxton, Anna 11 Grady 23:57.17 82
87 Thompson, Katelyn 9 Heritage, Catoosa 23:57.24 83
88 Bufkin, Avery 10 Grady 23:59.27 84
89 Wasden, Autumn 11 Veterans 23:59.52 85
90 Shead, Zamaria 9 Monroe 24:00.29 86
91 Rogers, Hannah 10 Johnson, Gai 24:01.42 87
92 Momtahan, Sara 10 Carrollton 24:02.59 88
93 Haro-Oropeza, Violeta 11 LaGrange 24:02.76 89
94 Bruce, Brittney 9 Upson-Lee 24:05.59 90
95 Fossitt, Meredith 10 Grady 24:07.59 91
96 Jones, Vashante 11 West Laurens 24:07.89 92
97 Taylor, Kateria 10 Westover 24:12.15 93
98 Kerr, Samantha 9 Locust Grove 24:13.05 94
99 Pyrro, Emilia 10 River Ridge 24:13.76 95
100 Whiddon, Sarah 12 Perry 24:13.81 96
101 Wirth, Kathryn 11 Columbus 24:16.13 97
102 Moore, Erin 11 Columbus 24:17.38 98
103 Rinehart, Megan 11 Alexander 24:17.41 99
104 Estrada, Stephanie 12 Spalding 24:20.05 100
105 Townley, Nicole 12 Lanier 24:21.57 101
106 Wolfended, Laura 12 Eagle's Landing 24:26.73 102
107 Owen, Abby 12 Mary Persons 24:29.19 103
108 Haney, Morgan 9 Mary Persons 24:34.55 104
109 Slade, Kaylee 11 West Laurens 24:36.66 105
110 Robledo, Stephane 9 Cass 24:37.11 106
111 Walker, Charesia 11 Burke County 24:37.42 107
112 Edwards, Tiya 11 West Laurens 24:38.70 108
113 Golden, Miyah 11 Redan 24:40.14 109
114 Riggs, Colleen 11 LaGrange 24:42.44 110
115 Chen, Cindy 11 River Ridge 24:46.21 111
116 Dupre, Samantha 10 Perry 24:47.78 112
117 Rachel, Solomon 10 Chamblee 24:48.40 113
118 Schorr, Virginia 9 Columbus 24:49.72 114
119 Reid, Emily 10 Perry 24:50.06 115
120 Norman, Tori 10 Lumpkin County 24:51.02 116
121 Uphold, Sydney 10 Upson-Lee 24:51.66 117
122 Forehand, Kaitlyn 11 Westover 24:52.53 118
123 White, DeShayvonna 9 Monroe 24:53.73 119
124 Talbot, Mikaela 11 Alexander 24:54.26 120
125 Wilson, Lauryn 9 Locust Grove 24:54.39 121
126 Hernandez, Perla 11 Upson-Lee 24:55.07 122
127 Welch, Cortney 11 Liberty County 24:58.93 123
128 Lease, Ashley 11 Richmond Academy 25:00.46 124
129 Lindgaard, Mona 10 Richmond Academy 25:04.35 125
130 Henderson, Morgan 12 Lanier 25:04.50 126
131 Lee, MacKenzie 11 Carrollton 25:04.61 127
132 Horton, Shakyra 10 Westover 25:06.41 128
133 Slattery, Alexis 11 Spalding 25:08.73 129
134 Gaston, Charlotte 12 Lumpkin County 25:10.27 130
135 Basti, Sierra 12 Veterans 25:10.31 131
136 Easterwood, Mary Ashley 11 Chestatee 25:10.58 132
137 Mewbourn, Lauren 9 Upson-Lee 25:10.64 133
138 Tomlinson, Audrey 9 LaGrange 25:12.07 134
139 Ellington, Mikalya 10 West Laurens 25:12.92 135
140 Bell, Delaney 10 Locust Grove 25:13.54 136
141 Skibba, Lauren 11 Pickens 25:14.57 137
142 Grice, Ja'Via 11 Cross Creek 25:19.84
143 Palazzolo, Chiarra 11 Westover 25:19.97 138
144 Milton, Caitlyn 9 West Laurens 25:21.06 139
145 Parham, Charlsie 9 Richmond Academy 25:23.47 140
146 Elizondo, Noemi 11 Johnson, Gai 25:23.98 141
147 Gonzalez, Daisy 11 Johnson, Gai 25:27.16 142
148 Naddra, Kelsey 12 Lanier 25:28.10 143
149 Loudermilk, Ireland 9 Alexander 25:28.62 144
150 Owusu, Kyah 12 Locust Grove 25:30.59 145
151 Sawyer, Abbie 10 Pickens 25:31.64 146
152 Harrison, Elizabeth 12 Carrollton 25:33.43 147
153 Clary, Jessie 10 Pickens 25:34.68 148
154 Goggin, Emily 10 Veterans 25:40.68 149
155 Evans, Deryanna 10 Burke County 25:45.42 150
156 Bowser, Sarah Lynn 12 South Effingham 25:45.60 151
157 Johnson, Kiyah 10 Monroe 25:47.83 152
158 Mosely, Brittney 12 Lanier 25:48.61 153
159 Johnston, Emma 12 Spalding 25:52.35 154
160 Wood, Rachel 12 Perry 25:58.90 155
161 White, Coyana 12 Liberty County 25:59.40 156
162 Pierson, Cheyenne 11 South Effingham 26:01.51 157
163 Medders, Jamey 9 Worth County 26:02.79 158
164 Jordan, Alisha 10 Spalding 26:03.41 159
165 Lambert, Kayla 9 Burke County 26:03.77 160
166 Banuelos, Destiny 11 Worth County 26:04.13 161
167 Garcia, Blanca 11 Lanier 26:06.04 162
168 Clyde, Kandace 10 Monroe 26:09.26 163
169 Thomas, Esmerelda 9 Cass 26:10.40 164
170 Hooper Campos, Frida 11 River Ridge 26:11.42 165
171 Anderson, DeAndrea 9 Monroe 26:18.53 166
172 Williamson, Haylee 12 Perry 26:19.55 167
173 Collins, Megan 10 Upson-Lee 26:20.18 168
174 Castro, Catherine 11 Johnson, Gai 26:20.51 169
175 Jamison, Liza 12 River Ridge 26:22.74 170
176 Brown, Elizabeth 12 Westover 26:29.39 171
177 Teston, Kacky 9 Richmond Academy 26:33.41 172
178 Dallas, Mckenzie 11 Spalding 26:34.63 173
179 Woodworth, Krystyna 12 Worth County 26:38.50 174
180 Johnson, Marissa 9 Mary Persons 26:44.86 175
181 Jimenez, Lynda 12 Liberty County 26:47.32 176
182 McRee, Margaret 12 Lanier 26:58.90 177
183 Wright, Madison 12 Carrollton 27:03.56 178
184 Jones, Zindzy 10 Redan 27:13.35 179
185 Waltman, Cammi 10 Worth County 27:18.03 180
186 Jimenez, Ana 11 Cairo 27:19.06 181
187 Odom, Carson 10 West Laurens 27:19.95 182
188 Garcia, Jennifer 10 Liberty County 27:21.37 183
189 Shelton, Emma Kate 9 LaGrange 27:23.68 184
190 Reynolds, Bailey 10 Worth County 27:26.30 185
191 McClain, Shequilla 10 Redan 27:28.43 186
192 Moss, Amonti 11 Redan 27:39.02 187
193 Miller, Akeema 12 Monroe 27:42.63 188
194 Kight, Becca 10 South Effingham 27:43.08 189
195 Driver, Marlie 10 Upson-Lee 27:44.18 190
196 Elena, Brown-Soler 10 Chamblee 27:55.32 191
197 Lyons, McKenzi 9 Mary Persons 28:02.18 192
198 Wingard, Secrett 11 Redan 28:07.47 193
199 Mcgee, Amber 12 Burke County 28:10.51 194
200 Thomas, Audrianna 10 Burke County 28:15.45 195
201 Yarbrough, Mary Jane 10 Veterans 28:15.81 196
202 Baggett, Joy 10 Cairo 28:18.62 197
203 Pascual, Trinidad 9 Cairo 28:35.04 198
204 Clark, Promise 11 Redan 28:40.83 199
205 Pahl, Lizzy 12 Cass 28:46.20 200
206 Castaneda, Estefania 10 Johnson, Gai 28:49.24 201
207 Jenkins, Abigail 12 Locust Grove 28:53.20 202
208 Murch, Gracie 11 Locust Grove 28:54.43 203
209 Mobley, Kaleigh 11 Cairo 29:14.64 204
210 Fraiser, Kim 10 Liberty County 29:32.40 205
211 Maddy, Clowse 11 Chamblee 29:36.66 206
212 Victoria, Angelica 11 Cass 29:37.06 207
213 Young, Savannah 12 Worth County 30:02.61 208
214 Smith, Rhiannon 9 Lumpkin County 30:36.85 209
215 Steedley, Kerry 12 Cairo 30:40.93 210
216 Trejo, Hilda 10 Cairo 31:19.22 211
217 Kirkland, Emily 9 Cairo 31:24.68 212
218 White, India 11 Burke County 32:18.69 213
219 Tunmise, Olowojoba 12 Chamblee 32:53.65 214
Event 4 Girls 5k Run CC AAAA
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Marist 22 1 2 4 7 8 12 18
Total Time: 1:39:42.19
Average: 19:56.44
2 Heritage, Catoosa 98 10 13 15 16 44 52 83
Total Time: 1:46:13.70
Average: 21:14.74
3 Chestatee 152 14 19 26 33 60 62 132
Total Time: 1:49:15.56
Average: 21:51.12
4 Eagle's Landing 206 6 29 34 68 69 73 102
Total Time: 1:51:51.13
Average: 22:22.23
5 LaGrange 272 11 27 35 89 110 134 184
Total Time: 1:53:21.80
Average: 22:40.36
6 Alexander 276 17 24 58 78 99 120 144
Total Time: 1:54:09.99
Average: 22:50.00
7 Grady 293 30 40 64 77 82 84 91
Total Time: 1:55:35.91
Average: 23:07.19
8 Veterans 317 22 23 56 85 131 149 196
Total Time: 1:55:31.22
Average: 23:06.25
9 Columbus 320 41 51 59 72 97 98 114
Total Time: 1:56:27.10
Average: 23:17.42
10 Pickens 320 36 39 43 65 137 146 148
Total Time: 1:55:39.32
Average: 23:07.87
11 Perry 335 3 9 96 112 115 155 167
Total Time: 1:54:21.71
Average: 22:52.35
12 Carrollton 341 20 25 81 88 127 147 178
Total Time: 1:56:08.24
Average: 23:13.65
13 Lumpkin County 360 37 61 71 75 116 130 209
Total Time: 1:58:04.64
Average: 23:36.93
14 Westover 416 32 45 93 118 128 138 171
Total Time: 1:58:36.44
Average: 23:43.29
15 Mary Persons 425 5 38 103 104 175 192
Total Time: 1:58:19.34
Average: 23:39.87
16 Cass 427 28 50 79 106 164 200 207
Total Time: 1:59:15.76
Average: 23:51.16
17 Johnson, Gainesville 465 21 74 87 141 142 169 201
Total Time: 2:00:06.76
Average: 24:01.36
18 River Ridge 466 47 48 95 111 165 170
Total Time: 2:00:12.74
Average: 24:02.55
19 South Effingham 479 53 55 63 151 157 189
Total Time: 2:01:25.14
Average: 24:17.03
20 West Laurens 486 46 92 105 108 135 139 182
Total Time: 2:01:03.04
Average: 24:12.61
21 Spalding 519 66 70 100 129 154 159 173
Total Time: 2:02:45.03
Average: 24:33.01
22 Upson-Lee 529 67 90 117 122 133 168 190
Total Time: 2:02:43.57
Average: 24:32.72
23 Locust Grove 553 57 94 121 136 145 202 203
Total Time: 2:03:03.91
Average: 24:36.79
24 Monroe 574 54 86 119 152 163 166 188
Total Time: 2:03:57.38
Average: 24:47.48
25 Lanier 599 76 101 126 143 153 162 177
Total Time: 2:04:35.74
Average: 24:55.15
26 Richmond Academy 641 80 124 125 140 172
Total Time: 2:05:56.43
Average: 25:11.29
27 Redan 692 31 109 179 186 187 193 199
Total Time: 2:08:58.96
Average: 25:47.80
28 Worth County 715 42 158 161 174 180 185 208
Total Time: 2:08:25.91
Average: 25:41.19
29 Chamblee 773 49 113 191 206 214
Total Time: 2:17:56.91
Average: 27:35.39
30 Burke County 806 107 150 160 194 195 213
Total Time: 2:12:52.57
Average: 26:34.52
31 Liberty County 843 123 156 176 183 205
Total Time: 2:14:39.42
Average: 26:55.89
32 Cairo 990 181 197 198 204 210 211 212
Total Time: 2:24:08.29
Average: 28:49.66
Event 5 Boys 5k Run CC AA
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Flowers, Jordan 12 Westminster 17:22.76 1
2 Guthro, Marcus 12 Riverside Military 17:33.75 2
3 Huff, Graham 11 Westminster 17:34.35 3
4 Geha, Sam 12 Benedictine 17:34.92 4
5 Collins, Henry 10 Wesleyan 17:44.97 5
6 McKnight, Charlie 12 Westminster 17:46.60 6
7 Moratti, Matt 12 Wesleyan 17:48.43 7
8 Edwards, Guthrie 12 Pelham 17:57.99
9 Bondurant, Jack 12 Westminster 17:58.06 8
10 Wightman, Sid 10 Oglethorpe County 17:59.88 9
11 Johnson, Benji 10 Wesleyan 18:00.67 10
12 Olson, Mikey 10 Wesleyan 18:09.65 11
13 Bridges, Logan 10 Bleckley County 18:10.76 12
14 Vincent, Brian 10 Pepperell 18:11.19 13
15 Stafford, Eddie 12 Spencer 18:12.79
16 Dixon, Paul 11 Vidalia 18:14.65 14
17 White, Will 12 Thomasville 18:15.33 15
18 O'Connor, Harry 12 Westminster 18:15.85 16
19 Martinez, Servio 12 Murray County 18:18.11 17
20 Cochran, Addison 9 Jefferson 18:18.53 18
21 Dhillon, Austin 12 Westminster 18:20.54 19
22 Draper, Clare 10 Westminster 18:22.01 20
23 Cook, Austin 10 Bleckley County 18:22.86 21
24 Parrish, Alex 10 Jefferson 18:26.40 22
25 Kettle, Miller 11 Greater Atla 18:26.44 23
26 Lee, William 11 Wesleyan 18:27.37 24
27 Bogard, Peyton 9 Lovett 18:29.04 25
28 Campbell, Tyler 11 Vidalia 18:30.48 26
29 Pritchard, Sam 9 Lovett 18:33.92 27
30 Gaddis, Joey 10 Wesleyan 18:35.51 28
31 Cardoza, Rickey 12 Chattooga 18:37.82
32 Witherspoon, TJ 11 Thomasville 18:38.98 29
33 Cannon, Dayton 9 Bleckley County 18:40.38 30
34 Klavohn, Nicholas 9 Lovett 18:43.36 31
35 Hamm, Darnell 12 Lamar County 18:46.34 32
36 Reyes, Jose 9 Coosa 18:46.85
37 Belflower, Eli 12 Bleckley County 18:47.63 33
38 Lanser, Grant 11 Benedictine 18:48.45 34
39 Garcia, Eric 9 Calhoun 18:53.19 35
40 Corley, Carl Ellis 9 Bleckley County 18:54.94 36
41 Hoya, Lexx 11 Riverside Military 18:56.68 37
42 Jackson, Andrew 11 Thomasville 18:59.44 38
43 Dozier, Russ 12 East Laurens 19:05.32 39
44 Cartledge, Matthew 12 Lovett 19:06.30 40
45 Purser, Joey 11 Pepperell 19:07.73 41
46 Major, Mac 11 Lovett 19:08.04 42
47 Guy, Lyle 11 Lamar County 19:08.99 43
48 Garcia, Esvin 9 Calhoun 19:10.79 44
49 Box, John 12 Calhoun 19:11.03 45
50 Patel, Anuj 10 Bleckley County 19:14.63 46
51 Hampton, Taylor 11 Riverside Military 19:15.83 47
52 Sosa, Jason 9 Calhoun 19:16.94 48
53 Hicks, Mason 12 Bremen 19:17.19 49
54 Martinez, Antonio 10 Murray County 19:17.50 50
55 Ruiz, Jose 12 Murray County 19:17.80 51
56 Hitt, Taylor 12 Jefferson 19:18.52 52
57 Swint, Deron 12 Heard County 19:19.23
58 Nunez, Filberto 12 Murray County 19:20.51 53
59 Stevens, Christian 12 Model 19:20.95 54
60 Reynolds, Connor 12 Lovett 19:21.54 55
61 Inscoe, Tommy 11 Lamar County 19:21.59 56
62 Hensley, Ben 12 Greater Atla 19:24.31 57
63 Ramirez, Francisco 11 Calhoun 19:24.92 58
64 Kashuba, Kyle 12 Jefferson 19:27.09 59
65 Mull, Christian 11 Riverside Military 19:27.76 60
66 Eiland, Josh 9 Lovett 19:28.10 61
67 Perry, Justin 10 Jordan 19:28.68 62
68 Fanning, Alec 11 Benedictine 19:29.40 63
69 Harrell, Taylor 10 Bleckley County 19:30.59 64
70 Barber, Ryan 11 Bremen 19:31.33 65
71 Tucker, Hunter 11 Berrien 19:34.89 66
72 Garcia, Cristian 10 Union County 19:35.42 67
73 Flock, Grafton 12 Pepperell 19:37.52 68
74 Jaramillo, Kelly 11 Monticello 19:38.80 69
75 Jackson, Alex 12 Pepperell 19:39.01 70
76 Brown, Jared 10 Jefferson 19:39.64 71
77 Coxhead, Cort 12 Wesleyan 19:39.92 72
78 Hernandez, Anthony 10 Chattahooche 19:42.33 73
79 White, Neil 11 Thomasville 19:43.58 74
80 Kelley, Jacob 10 Union County 19:44.56 75
81 Crumpton, Saul 12 Berrien 19:45.06 76
82 Clegg, Mitchell 10 Social Circle 19:48.22
83 Adams, Jacob 12 Jefferson 19:53.41 77
84 Tate, Stephen 12 Benedictine 19:53.75 78
85 Nash, Quinton 12 Oglethorpe County 19:55.42 79
86 Benson, Thomas 12 Benedictine 19:56.03 80
87 Weaver, Josh 12 Union County 19:56.86 81
88 Stafford, Aaron 11 Union County 19:57.57 82
89 Fields, Jabari 12 Bryan County 19:57.76 83
90 Leonard, Trey 10 Model 19:58.31 84
91 Byers, Ian 9 Jefferson 19:58.58 85
92 Williams, Michael 10 Northeast 20:01.59 86
93 Walters, Jonathan 10 Benedictine 20:04.25 87
94 Torrance, Godfrey 12 Greater Atla 20:04.69 88
95 Pearson, Austin 12 Murray County 20:04.86 89
96 Tompkins, Abe 10 Oglethorpe County 20:08.37 90
97 Nelson, Andrew 11 Union County 20:10.25 91
98 Hardy, Terry 12 Bryan County 20:10.65 92
99 Bowles, Tuyen 11 Spencer 20:12.01
100 Rogers, Ryan 12 Union County 20:12.05 93
101 James, Sterling 11 Vidalia 20:14.06 94
102 Ward, Ian 10 Thomasville 20:14.11 95
103 Bolling, Matthew 11 Greater Atla 20:14.25 96
104 Zimmerman, Eric 12 Berrien 20:16.11 97
105 Pena, Juan 12 Calhoun 20:18.24 98
106 Lynn, Tristen 9 Toombs County 20:18.62 99
107 Morales, Travis 12 Toombs County 20:19.55 100
108 Rochester, Blake 12 Pepperell 20:20.21 101
109 Brown, Jakob 9 Union County 20:22.16 102
110 Reddick, Carson 9 Benedictine 20:23.29 103
111 Guerrero, Steven 9 Calhoun 20:24.70 104
112 Eckler, Chase 12 Fitzgerald 20:25.23 105
113 Mobley, Antwian 11 Chattahooche 20:26.80 106
114 Montiel, William 10 Fitzgerald 20:26.94 107
115 Rundell, Garrett 12 Westside, Augusta 20:27.80
116 Rosetti, Nick 11 Cook 20:28.45 108
117 Speicher, Terry 12 Cook 20:28.60 109
118 Williams, Justin 11 Bryan County 20:28.63 110
119 Bautista, Antonio 12 Murray County 20:29.35 111
120 Foster, Marcus 11 Jordan 20:30.44 112
121 Arias, Jose 9 Pepperell 20:30.86 113
122 Lord, Kris 11 Lamar County 20:31.12 114
123 Delgado, Ivan 12 Murray County 20:32.97 115
124 Soggs, Evan 11 Riverside Military 20:34.17 116
125 Griffin, Cullen 12 Berrien 20:35.59 117
126 Petty, Robert 11 Vidalia 20:37.40 118
127 Perez, Crescincio 10 Monticello 20:38.15 119
128 Henandez, Sebastian 10 Jordan 20:38.73 120
129 Riveria, Ricardo 12 Riverside Military 20:39.56 121
130 Mobley, Marcelius 11 Chattahooche 20:39.85 122
131 McKenzie, Greg 10 Vidalia 20:40.55 123
132 Joiner, Michael 12 Vidalia 20:41.13 124
133 Zeno, Jaquan 12 Chattahooche 20:42.20 125
134 Reddick, Keldren 10 Thomasville 20:43.50 126
135 Finn, Caleb 10 Berrien 20:45.89 127
136 Prater, Jesse 12 Bremen 20:47.66 128
137 King, Joseph 9 Model 20:47.96 129
138 Garmon, Austin 11 Oglethorpe County 20:48.27 130
139 McCormack, Garrett 10 Oglethorpe County 20:50.21 131
140 Spurlock, Harrison 10 Lamar County 20:51.25 132
141 Bautista, Hernan 11 Monticello 20:51.88 133
142 Allegood, Luke 12 Thomasville 20:52.35 134
143 Rimes, Malcolm 10 Kendrick 20:53.25 135
144 Whytock, Tiernan 10 Bremen 21:00.04 136
145 Wingate, Thomas 11 Chattahooche 21:04.74 137
146 Turnmire, Logan 12 Fitzgerald 21:06.64 138
147 Betts, Cody 10 Cook 21:06.86 139
148 Ratliff, Brent 10 East Laurens 21:08.45 140
149 Wheeler, Jonathan 12 Berrien 21:11.00 141
150 Harn, Will 11 Vidalia 21:12.34 142
151 Geddis, Marcus 11 Jordan 21:15.65 143
152 Green, Denver 9 Lamar County 21:15.96 144
153 Lane, Garrett 9 Berrien 21:18.13 145
154 Caouette, Sam 11 Lamar County 21:19.15 146
155 Smith, Dean 12 Monticello 21:19.18 147
156 McLaughlin, Brady 12 Cook 21:19.77 148
157 Little, Devondre 12 Northeast 21:20.37 149
158 Giddens, Stephen 9 Bryan County 21:20.48 150
159 Chesser, Kyle 11 Jordan 21:22.64 151
160 Lowe, Tyler 11 East Laurens 21:22.90 152
161 Turnmire, Greg 12 Fitzgerald 21:27.71 153
162 Jones, Derion 11 Kendrick 21:30.15 154
163 Rentz, Dalton 11 Cook 21:31.04 155
164 Wynn, Ross 10 Fitzgerald 21:33.03 156
165 Jinhoung, Eric 10 Riverside Military 21:34.61 157
166 Williams, Raymond 10 Dublin 21:36.79 158
167 Fields, Michael 12 Bremen 21:37.12 159
168 Proctor, Matthew 10 Model 21:38.27 160
169 Reed, Daniel 11 Greater Atla 21:38.28 161
170 Brown, Rahjee 11 Jordan 21:38.66 162
171 Campbell, Demontre 12 Northeast 21:39.50 163
172 Eason, Terrance 11 Kendrick 21:40.00 164
173 Brown, Zuri 9 Dublin 21:40.40 165
174 Henderson, Caleb 9 Pepperell 21:40.86 166
175 Lester, Keith 10 Northeast 21:41.06 167
176 Thompson, Hogan 12 Bremen 21:45.14 168
177 Manis, Warren 11 Model 21:46.74 169
178 Stewart, Brandon 10 Monticello 21:53.09 170
179 Tully, Damien 12 Chattahooche 21:53.65 171
180 Wilder, Jonathan 12 Northeast 22:00.59 172
181 Crowe, Brelan 10 Monticello 22:00.98 173
182 Anderson, Trevor 9 Greater Atla 22:01.33 174
183 Whittington, Alvon 11 Kendrick 22:03.66 175
184 Cavanaugh, Trevor 11 Oglethorpe County 22:13.88 176
185 Santiago, Marcus 10 Johnson, Augusta 22:19.11
186 Polk, Darryl 10 Kendrick 22:23.29 177
187 Thomas, Tom 11 Cook 22:27.79 178
188 Morgan, Brian 9 Bryan County 22:30.44 179
189 Fisher, Matthew 9 Model 22:32.32 180
190 Durham, Devin 9 Dublin 22:32.60 181
191 Rutherford, Reginald 11 Chattahooche 22:42.51 182
192 Miller, Austin 12 Bremen 22:52.80 183
193 Morris, Jacques 12 Northeast 22:56.12 184
194 Johnson, Eli 12 Oglethorpe County 23:01.91 185
195 Lowry, Kaleb 10 East Laurens 23:07.15 186
196 Whitfield, Tyree 10 Kendrick 23:13.34 187
197 Juarez, Jose 10 Fitzgerald 23:17.57 188
198 Cerres, Jose 9 Toombs County 23:18.34 189
199 Baisden, Holden 9 Dublin 23:21.18 190
200 Fisher, J.C. 12 Model 23:22.11 191
201 Abarca, Giovanni 11 Toombs County 23:27.78 192
202 Belle, David 9 Kendrick 23:30.22 193
203 Cruz, Bernardo 10 Toombs County 23:31.89 194
204 Harp, Randy 11 Northeast 23:36.42 195
205 Stanley, Keon 10 Dublin 23:37.33 196
206 Porter, Cole 11 East Laurens 23:37.96 197
207 Delgado, Manuel 11 Toombs County 23:40.10 198
208 McLaughlin, Kaine 10 Cook 23:43.59 199
209 Arline, Decarious 11 East Laurens 23:44.17 200
210 Smith, Ethan 9 Johnson, Augusta 24:22.38
211 Kosten, Jackson 10 East Laurens 24:23.83 201
212 Starks, Lance 11 Jordan 24:39.66 202
213 Smith, Noah 9 Johnson, Augusta 25:07.46
214 Pitter, Shawn 11 Johnson, Augusta 27:16.52
Event 5 Boys 5k Run CC AA
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Westminster 34 1 3 6 8 16 19 20
Total Time: 1:28:57.62
Average: 17:47.53
2 Wesleyan 57 5 7 10 11 24 28 72
Total Time: 1:30:11.09
Average: 18:02.22
3 Bleckley County 132 12 21 30 33 36 46 64
Total Time: 1:32:56.57
Average: 18:35.32
4 Lovett 165 25 27 31 40 42 55 61
Total Time: 1:34:00.66
Average: 18:48.14
5 Jefferson 222 18 22 52 59 71 77 85
Total Time: 1:35:10.18
Average: 19:02.04
6 Calhoun 230 35 44 45 48 58 98 104
Total Time: 1:35:56.87
Average: 19:11.38
7 Thomasville 251 15 29 38 74 95 126 134
Total Time: 1:35:51.44
Average: 19:10.29
8 Benedictine 259 4 34 63 78 80 87 103
Total Time: 1:35:42.55
Average: 19:08.51
9 Murray County 260 17 50 51 53 89 111 115
Total Time: 1:36:18.78
Average: 19:15.76
10 Riverside Military 262 2 37 47 60 116 121 157
Total Time: 1:35:48.19
Average: 19:09.64
11 Pepperell 293 13 41 68 70 101 113 166
Total Time: 1:36:55.66
Average: 19:23.14
12 Vidalia 375 14 26 94 118 123 124 142
Total Time: 1:38:17.14
Average: 19:39.43
13 Lamar County 377 32 43 56 114 132 144 146
Total Time: 1:38:39.29
Average: 19:43.86
14 Union County 396 67 75 81 82 91 93 102
Total Time: 1:39:24.66
Average: 19:52.94
15 Greater Atlanta Christian 425 23 57 88 96 161 174
Total Time: 1:39:47.97
Average: 19:57.60
16 Oglethorpe County 439 9 79 90 130 131 176 185
Total Time: 1:39:42.15
Average: 19:56.43
17 Berrien 483 66 76 97 117 127 141 145
Total Time: 1:40:57.54
Average: 20:11.51
18 Bremen 537 49 65 128 136 159 168 183
Total Time: 1:42:13.34
Average: 20:26.67
19 Chattahoochee County 563 73 106 122 125 137 171 182
Total Time: 1:42:35.92
Average: 20:31.19
20 Jordan 588 62 112 120 143 151 162 202
Total Time: 1:43:16.14
Average: 20:39.23
21 Model 596 54 84 129 160 169 180 191
Total Time: 1:43:32.23
Average: 20:42.45
22 Bryan County 614 83 92 110 150 179
Total Time: 1:44:27.96
Average: 20:53.60
23 Monticello 638 69 119 133 147 170 173
Total Time: 1:44:21.10
Average: 20:52.22
24 Cook 659 108 109 139 148 155 178 199
Total Time: 1:44:54.72
Average: 20:58.95
25 Fitzgerald 659 105 107 138 153 156 188
Total Time: 1:44:59.55
Average: 20:59.91
26 East Laurens 714 39 140 152 186 197 200 201
Total Time: 1:48:21.78
Average: 21:40.36
27 Northeast 737 86 149 163 167 172 184 195
Total Time: 1:46:43.11
Average: 21:20.63
28 Toombs County 774 99 100 189 192 194 198
Total Time: 1:50:56.18
Average: 22:11.24
29 Kendrick 805 135 154 164 175 177 187 193
Total Time: 1:48:30.35
Average: 21:42.07
30 Dublin 890 158 165 181 190 196
Total Time: 1:52:48.30
Average: 22:33.66
Event 6 Girls 5k Run CC AA
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Garrison, Emma 10 Union County 19:10.53 1
2 Tripodi, Serena 9 Lovett 19:47.38 2
3 Reed, Caroline 12 Wesleyan 19:55.55 3
4 Zimmerman, Jordan 11 Wesleyan 20:00.00 4
5 Folinus, Charlotte 10 Westminster 20:17.83 5
6 Branch, Hailey 12 Lovett 20:20.80 6
7 Maxwell, Margaret 10 Westminster 20:28.29 7
8 Bradach, Ellie 10 Wesleyan 20:32.45 8
9 Reed, Kylie 10 Wesleyan 20:36.03 9
10 Bunnell, Gabby 9 Westminster 20:36.10 10
11 Simon, Carson 10 Westminster 20:36.85 11
12 Rouse, Lexy 12 Westminster 20:49.88 12
13 Houghton, Melissa 11 Lovett 20:53.32 13
14 Eischeid, Emilye 10 St. Vincent' 20:54.98 14
15 Powell, Ellen 10 Bleckley County 21:05.01 15
16 Davis, Mara 9 Lovett 21:10.25 16
17 Ensor, Elyse 12 Westminster 21:10.90 17
18 Crawford, Kay 12 Westminster 21:22.41 18
19 Villa, Nikki 9 Wesleyan 21:33.07 19
20 Woerner, Sally 12 Rabun County 21:43.37 20
21 Cowart, Mary 10 Wesleyan 21:47.39 21
22 Trexler, Caroline 12 McIntosh Cou 21:49.34
23 Tenney, Sydney 11 Lamar County 21:52.81 22
24 Barnett, Savannah 12 Pepperell 22:06.20
25 Powell, Madison 11 Bleckley County 22:10.89 23
26 Allen, Tessa 11 Lovett 22:13.08 24
27 Bland, Carolyn 10 Lovett 22:13.28 25
28 Boyles, Sara Kathryn 10 St. Vincent' 22:14.74 26
29 Rindik, Rene 11 Wesleyan 22:15.00 27
30 Putnam, Erin 11 Calhoun 22:19.41 28
31 Holmes, Alena 12 Coosa 22:23.65 29
32 Galvin, Caitlin 9 Greater Atla 22:28.16 30
33 Smith, Rachel 12 Thomasville 22:31.28 31
34 Bowles, Reese 12 Jefferson 22:36.88 32
35 Holmes, Kirstin 10 Coosa 22:37.04 33
36 Purvis, Shannon 12 Bleckley County 22:37.43 34
37 Porter, Cheyenne 12 Chattooga 22:48.56
38 Parker, Sasha 11 Jefferson 22:52.48 35
39 Deeson, Tori 10 Bleckley County 22:53.37 36
40 Miller, Samantha 12 Bleckley County 22:55.38 37
41 Salgueiro, Juliet 12 St. Vincent' 22:56.70 38
42 Templeton, Libby 11 Lamar County 22:57.05 39
43 Canon, Ashley 10 Lamar County 23:05.75 40
44 Rodriquez, Wendy 9 Calhoun 23:07.88 41
45 Drown, Emily 12 St. Vincent' 23:10.85 42
46 Mitchell, Morgan 10 Jefferson 23:14.00 43
47 Scruggs, Kenbreyana 11 Screven County 23:14.03 44
48 Quarles, Alex 9 Model 23:16.43 45
49 Rainey, Kaylynn 12 Jefferson 23:16.81 46
50 Lee, Charlotte 10 Lovett 23:17.53 47
51 Wallace, Morgan 12 Bremen 23:19.35 48
52 Keasler, Makayla 10 Model 23:24.50 49
53 Mullenax, Joanna 12 Coosa 23:31.39 50
54 Wade, Megan 11 Bleckley County 23:44.58 51
55 Ponders, Madison 12 Calhoun 23:46.66 52
56 Boyd, Emily 12 Berrien 23:47.60 53
57 Smith, Rebekah 10 Thomasville 23:54.10 54
58 Corbin, Mary 12 Coosa 24:01.22 55
59 Richardson, Katlyn 11 Murray County 24:03.99 56
60 Webb, Monica 9 Pelham 24:04.36 57
61 Wallace, Taylor 9 Bremen 24:04.78 58
62 Roblero, Liliana 10 Calhoun 24:05.12 59
63 Souza, Ashley 12 Dublin 24:05.98
64 Vierheilig, Meghan 9 St. Vincent' 24:06.51 60
65 Graben, Laura 12 Model 24:09.69 61
66 Haaren, Mareike 12 Thomasville 24:10.48 62
67 Todd, Rachel 11 Union County 24:14.60 63
68 Panico, Sara 9 Rabun County 24:21.76 64
69 Henry, Juliette 11 Lamar County 24:24.13 65
70 Valencia, Karen 10 Calhoun 24:27.66 66
71 Coppage, Agnes 9 St. Vincent' 24:27.84 67
72 Elrod, Emily 11 Jefferson 24:29.46 68
73 Nicholson, Hannah 9 Bremen 24:30.82 69
74 Bauman, Cora 9 Union County 24:35.18 70
75 Slagle, Laurel 11 Lamar County 24:36.15 71
76 Sardeneta, Unique 11 Calhoun 24:44.14 72
77 McDonough, Katie 12 Rabun County 24:44.64 73
78 Boswell, Kennedy 10 Model 24:44.79 74
79 Stuart, Laura 10 Screven County 24:49.15 75
80 Parsons, Katy 11 Model 24:50.68 76
81 White, Rebecca Jane 10 Thomasville 24:53.40 77
82 Chesser, Abbie 10 Vidalia 24:56.38 78
83 LeClear, Erika 9 Coosa 24:57.49 79
84 Chastain, Sarah 11 Oglethorpe County 25:01.90 80
85 McCullough, Hope 9 Vidalia 25:03.45 81
86 Busse, Stephanie 10 Union County 25:06.82 82
87 Reschly, Kelsey 10 Jefferson 25:07.32 83
88 Pringle, Jordan 12 Oglethorpe County 25:09.17 84
89 Nale, Tamara 10 Lamar County 25:11.24 85
90 Smith, Rebekah 12 Pelham 25:14.04 86
91 Johnson, Amanda 11 St. Vincent' 25:18.27 87
92 Bowen, Lindsey 10 Bryan County 25:22.01 88
93 Reeves, Hallie 9 Rabun County 25:24.59 89
94 Paulk, Harley 10 Cook 25:29.12 90
95 Stuart, Emmeline 10 Union County 25:29.52 91
96 Spaulding, Marissa 11 Union County 25:32.76 92
97 Morris, Cass 11 Bremen 25:32.93 93
98 Fricano, Ripley 11 Greater Atla 25:35.37 94
99 Yates, Olivia 11 Jefferson 25:40.58 95
100 Colton, Diamond 11 Crawford County 25:42.99
101 Crawford, Jada 10 Jordan 25:52.67 96
102 Smith, Logan 12 Bleckley County 25:56.52 97
103 Jernigan, Janna 9 Berrien 25:58.03 98
104 Smith, McKenzie 10 Pelham 26:00.03 99
105 Wheeler, Jenna 10 Vidalia 26:03.25 100
106 Turner, Keiarne 11 Model 26:11.35 101
107 Miley, Demetria 10 Thomasville 26:14.94 103
107 Wolfrey, Andrea 12 Rabun County 26:14.94 102
109 Eppes, Jenna 10 Cook 26:16.38 104
110 Allen, Kaitlyn 9 Berrien 26:19.04 105
111 Harper, Molly 10 Bowdon 26:27.63
112 Watts, Laura 10 Pelham 26:28.44 106
113 Key, Taylor 9 Greater Atla 26:30.74 107
114 Hill, Siri 11 Rabun County 26:31.69 108
115 Brown, Kloe 11 Murray County 26:34.32 109
116 Houston, Samantha 11 Toombs County 26:37.96 110
117 Danek, Anna 10 Union County 26:41.16 111
118 Jernigan, Haley 11 Berrien 26:43.65 112
119 Vicente, Jacqueline 10 Model 26:43.88 113
120 Mizell, Elizabeth 11 Greater Atla 26:48.17 114
121 Heminger, Makayla 11 Lamar County 26:52.25 115
122 Chomskis, Jacquelyn 11 Vidalia 26:58.18 116
123 Poindexter, Allie 12 Bremen 27:00.70 117
124 DeJesus, Lucero 9 Toombs County 27:19.70 118
125 Futch, Marlee 12 Cook 27:23.50 119
126 Woods, Rebekah 10 Screven County 27:25.63 120
127 Avellaneda, Jazmine 9 Toombs County 27:26.33 121
128 Durrence, Jancy 11 Screven County 27:31.23 122
129 Fey, Laura 9 Greater Atla 27:33.80 123
130 Carpenter, Sarah 12 Thomasville 27:36.94 124
131 Hammett, Nicole 12 Murray County 27:41.19 125
132 Bermudez, Monica 11 Murray County 27:53.59 126
133 Bazemore, Allie 9 Screven County 27:56.78 127
134 Jordan, Faythe 10 Jordan 27:57.17 128
135 Taylor, Autumn 11 Berrien 27:57.56 129
136 Phillips, Maddie 9 Murray County 27:58.04 130
137 Anderson, Micheala 11 Berrien 27:59.69 131
138 Beam, Sasha 9 Bremen 28:00.22 132
139 Hudson, Donecia 12 Laney 28:11.53 133
140 Brooks, Cheyenne 11 Pelham 28:11.62 134
141 Thompson, Haleigh 11 Screven County 28:12.76 135
142 Mixon, Brittany 12 Cook 28:16.00 136
143 Hodges, Abigail 10 Vidalia 28:18.50 137
144 Diaz, Vivi 10 Oglethorpe County 28:18.68 138
145 Bullard, Jacklyn 10 Cook 28:23.61 139
146 Jemmings, Lisa 12 Greater Atla 28:25.76 140
147 Logan, Scott 10 Bryan County 28:28.03 141
148 Halliday, Pamela 12 Pelham 28:29.44 142
149 Wilson, Vanessa 10 Bryan County 28:30.80 143
150 Hughes, Bailey 12 Berrien 28:30.83 144
151 Aboytes, Marisol 9 Pelham 28:33.61 145
152 Sprewell, Emily 11 Bowdon 28:41.07
153 Crawford, Courtney 11 Putnam County 28:50.69 146
154 Jones, Romona 10 Jordan 28:50.85 147
155 Josie, Suss 10 Bryan County 28:52.92 148
156 Johnson, Victoria 10 Bowdon 28:55.01
157 Newsome, Emily 10 Putnam County 29:02.41 149
158 Dunn, Amber 9 Putnam County 29:02.78 150
159 Sanchez, Stephanie 10 Putnam County 29:11.61 151
160 Smith, Katie Mae 11 Rabun County 29:17.49 152
161 Bonner, Aubriana 9 Laney 29:21.50 153
162 Watson, Julia 10 East Laurens 29:21.59 154
163 Shastic, Sachi 10 Putnam County 29:24.30 155
164 Dietrich, Cayla 9 Putnam County 29:38.53 156
165 Doker, Natalie 12 Oglethorpe County 29:40.37 157
166 Granjeno, Jennifer 10 Toombs County 29:42.33 158
167 Mahuiki-Denson, Kapua 11 Jordan 29:44.16 159
168 Thigpen, Carolina 12 Vidalia 29:45.51 160
169 Rodriguez, Giovanna 11 Toombs County 29:55.78 161
170 Diaz, Jojo 10 Oglethorpe County 30:04.44 162
171 Henley, Mikayla 11 Cook 30:07.88 163
172 Jones, Victoria 12 Bryan County 30:11.72 164
173 Whitehead, Johnna 10 Laney 30:39.37 165
174 Campbell, Melissa 12 Bryan County 30:40.75 166
175 Skarhus, Caty 12 Bryan County 30:51.81 167
176 Abron, Nakia 11 Spencer 31:02.37
177 Jefferson, Adrian 11 Spencer 31:15.09
178 Sanchez, Celena 11 Murray County 31:21.62 168
179 Barboza, Corina 11 Spencer 31:29.81
180 Perez, Ruth 9 Toombs County 31:39.24 169
181 Cristoforetti, Valentina 11 Crawford County 31:41.79
182 Grant, Treasure 9 Crawford County 31:42.89
183 Basinger, Brianna 11 Oglethorpe County 31:49.59 170
184 Powell, Summer 9 Vidalia 31:56.57 171
185 Edwards, Hannah 10 East Laurens 32:11.20 172
186 Jordan, Hailey 12 Bowdon 33:16.18
187 Perez, Grizelda 11 Toombs County 33:24.94 173
188 Johnson, TyBreesha 10 Crawford County 33:32.08
189 Herman, Leah 12 East Laurens 33:42.58 174
190 Morgan, Leejah 10 East Laurens 34:28.62 175
191 Hubbard, Destinee 11 Spencer 34:31.15
192 Wright, Taniyah 11 East Laurens 34:39.66 176
193 Bartlett, Jasmine 9 Laney 35:13.19 177
194 Wright, Walnatia 12 Laney 35:13.61 178
195 Zayas-Garcia, Kaylaynn 12 Jordan 35:55.34 179
-- Gann, Kourtney 11 Bowdon DQ
Event 6 Girls 5k Run CC AA
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Wesleyan 43 3 4 8 9 19 21 27
Total Time: 1:42:37.10
Average: 20:31.42
2 Westminster 45 5 7 10 11 12 17 18
Total Time: 1:42:48.95
Average: 20:33.79
3 Lovett 61 2 6 13 16 24 25 47
Total Time: 1:44:24.83
Average: 20:52.97
4 Bleckley County 145 15 23 34 36 37 51 97
Total Time: 1:51:42.08
Average: 22:20.42
5 St. Vincent's Academy 180 14 26 38 42 60 67 87
Total Time: 1:53:23.78
Average: 22:40.76
6 Jefferson 224 32 35 43 46 68 83 95
Total Time: 1:56:29.63
Average: 23:17.93
7 Lamar County 237 22 39 40 65 71 85 115
Total Time: 1:56:55.89
Average: 23:23.18
8 Calhoun 246 28 41 52 59 66 72
Total Time: 1:57:46.73
Average: 23:33.35
9 Coosa 246 29 33 50 55 79
Total Time: 1:57:30.79
Average: 23:30.16
10 Model 305 45 49 61 74 76 101 113
Total Time: 2:00:26.09
Average: 24:05.22
11 Union County 307 1 63 70 82 91 92 111
Total Time: 1:58:36.65
Average: 23:43.33
12 Thomasville 327 31 54 62 77 103 124
Total Time: 2:01:44.20
Average: 24:20.84
13 Rabun County 348 20 64 73 89 102 108 152
Total Time: 2:02:29.30
Average: 24:29.86
14 Bremen 385 48 58 69 93 117 132
Total Time: 2:04:28.58
Average: 24:53.72
15 Greater Atlanta Christian 468 30 94 107 114 123 140
Total Time: 2:08:56.24
Average: 25:47.25
16 Pelham 482 57 86 99 106 134 142 145
Total Time: 2:09:58.49
Average: 25:59.70
17 Screven County 488 44 75 120 122 127 135
Total Time: 2:10:56.82
Average: 26:11.37
18 Berrien 497 53 98 105 112 129 131 144
Total Time: 2:10:45.88
Average: 26:09.18
19 Vidalia 512 78 81 100 116 137 160 171
Total Time: 2:11:19.76
Average: 26:15.96
20 Murray County 546 56 109 125 126 130 168
Total Time: 2:14:11.13
Average: 26:50.23
21 Cook 588 90 104 119 136 139 163
Total Time: 2:15:48.61
Average: 27:09.73
22 Oglethorpe County 621 80 84 138 157 162 170
Total Time: 2:18:14.57
Average: 27:38.92
23 Toombs County 668 110 118 121 158 161 169 173
Total Time: 2:21:02.10
Average: 28:12.42
24 Bryan County 684 88 141 143 148 164 166 167
Total Time: 2:21:25.48
Average: 28:17.10
25 Jordan 709 96 128 147 159 179
Total Time: 2:28:20.19
Average: 29:40.04
26 Putnam County 751 146 149 150 151 155 156
Total Time: 2:25:31.79
Average: 29:06.36
27 Laney 806 133 153 165 177 178
Total Time: 2:38:39.20
Average: 31:43.84
28 East Laurens 851 154 172 174 175 176
Total Time: 2:44:23.65
Average: 32:52.73
Event 7 Boys 5k Run CC AAAAAA
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Mills, Kevin 12 Peachtree Ridge 16:03.82 1
2 Ingalls, Josh 12 Brookwood 16:19.42 2
3 Kamau, Bryan 12 Shiloh 16:25.30 3
4 Westog, Eric 12 Mill Creek 16:27.81 4
5 Yapp, Miles 11 Brookwood 16:30.22 5
6 Ellis, Daniel 12 Collins Hill 16:31.38 6
7 Schofer, Nicholas 12 Parkview 16:32.63 7
8 Brock, Ryan 12 Harrison 16:41.26 8
9 Henderson, Jack 11 Marietta 16:44.35 9
10 Solomon, Nahom 12 Shiloh 16:45.15 10
11 Farmer, Kenan 12 Walton 16:48.96 11
12 Penman, Isaac 11 Peachtree Ridge 16:49.06 12
13 Bailey, Owen Woodstock 16:53.25
14 Long, Jadon 12 Lowndes 16:57.48 13
15 Costa, Sam 10 Mill Creek 17:04.15 14
16 Schupp, Paul 12 North Cobb 17:05.88 15
17 Massey, Ryan 12 Brookwood 17:08.07 16
18 Cooper, Jacob 11 Harrison 17:09.19 17
19 Freeman, William 12 Parkview 17:09.32 18
20 Patterson, Ben 9 Marietta 17:10.43 19
21 Allan, Tyler 11 Collins Hill 17:14.71 20
22 Beck, Evan 12 Peachtree Ridge 17:14.88 21
23 Singh, Andrew 9 Walton 17:15.02 22
24 Beavers, Blake 10 Etowah 17:15.71 23
25 Elmy, Dylan 12 Harrison 17:16.43 24
26 Perona, Michael 11 Etowah 17:16.77 25
27 Cruz, Fernando 12 Collins Hill 17:18.28 26
28 Dawson, Alexander 12 Marietta 17:18.48 27
29 Donley, Sam 10 Etowah 17:19.70 28
30 Borchelt, Spencer 11 Harrison 17:22.53 29
31 Tardif, Brandon 11 Roswell 17:23.48 30
32 Klassen, Andrew 12 Parkview 17:25.57 31
33 Adams, Garrett 12 Brookwood 17:25.60 32
34 Meade, Preston 10 Milton 17:26.97 33
35 Bluth, Jack 10 Milton 17:28.54 34
36 Stephens, Zach 12 Collins Hill 17:29.29 35
37 Willette, Dax 9 Rockdale County 17:29.50 36
38 O'Connell, Tim 11 Marietta 17:29.70 37
39 Schwind, Johnathon 11 Lambert 17:29.81 38
40 Torres, Carlos 10 Marietta 17:31.30 39
41 Green, John 10 West Forsyth 17:31.83 40
42 Reichard, Nathaniel 10 Peachtree Ridge 17:31.84 41
43 Page, Jeremy 11 Collins Hill 17:32.53 42
44 Watt, Adam 12 Harrison 17:32.69 43
45 Howlin, Jake 12 South Forsyth 17:32.83 44
46 Roberson, Jacob 12 Kennesaw Mountain 17:33.44 45
47 Longobardi, Brian 10 Peachtree Ridge 17:33.72 46
48 Boone, Jason Wheeler 17:33.92
49 Davis, Parker 11 Grayson 17:34.53 47
50 Arceneaux, Josh 12 Mill Creek 17:35.61 48
51 Ashwood, Jordan 9 Mill Creek 17:35.98 49
52 Hanagriff, Jonathan 12 Brookwood 17:36.13 50
53 Templeman, Tommy 12 Brookwood 17:36.22 51
54 Henderson, Will 12 Parkview 17:37.67 52
55 Gummadi, Prithvi T. 10 Peachtree Ridge 17:37.68 53
56 Tullos, Hayden 9 Marietta 17:37.94 54
57 Marshall, Clay 10 Milton 17:40.12 55
58 Sanders, Mitchell 11 Walton 17:40.63 56
59 Kilch, Connor 12 Walton 17:40.93 57
60 Bevins, Robert 12 Mountain View 17:41.86 58
61 O'Brien, Chris 11 Brookwood 17:42.03 59
62 Tait, Nathan 12 Kennesaw Mountain 17:42.18 60
63 Wehner, Jordan 11 North Cobb 17:42.34 61
64 Peppenhorst, Ryan 11 South Forsyth 17:45.23 62
65 McGorrey, Kevin 12 Milton 17:45.73 63
66 Dunlap, Alex 12 Kennesaw Mountain 17:46.23 64
67 Tewolde, Ermais 9 Druid Hills 17:47.11 65
68 Gammon, Brett 12 West Forsyth 17:48.50 66
69 Sullivan, Alex 12 Parkview 17:48.87 67
70 Brealond, Kailon 12 North Cobb 17:50.03 68
71 Patterson, Matthew 9 South Forsyth 17:50.68 69
72 Olsen, Erik 12 Johns Creek 17:51.02
73 Shelton, Donald 12 Mountain View 17:51.08 70
74 Shea, Austin 12 West Forsyth 17:51.50 71
75 Gardener, Stephan 10 North Cobb 17:51.72 72
76 Rolf, Grayson 9 Harrison 17:52.57 73
77 Cole, Connor 11 Milton 17:53.68 74
78 Armstrong, Michael 11 Peachtree Ridge 17:53.96 75
79 Horst, Brian 12 Mill Creek 17:54.73 76
80 Barber, Tyler 10 Mountain View 17:55.50 77
81 Peck, Ryan Wheeler 17:56.78
82 Matthews, Brian 11 Etowah 17:57.88 78
83 McCord, Jacob 12 Harrison 17:58.67 79
84 Tucker, Bobby 9 Mountain View 17:59.35 80
85 Skoglind, Brian 11 West Forsyth 18:00.30 81
86 Kane, Trevor 9 South Forsyth 18:02.17 82
87 Nasr, Nicholas 11 North Cobb 18:04.92 83
88 Hull, Logan 10 Rockdale County 18:04.98 84
89 Gudger, Ross 12 Etowah 18:05.25 85
90 Gray, Austin 11 Morrow 18:08.44 86
91 Buckley, Michael 12 Centennial 18:09.60 87
92 Koblitz, Bryan 12 Centennial 18:09.62 88
93 Shaughnessy, Daniel 10 Douglas County 18:09.67 89
94 Metropol, Garrett 12 Etowah 18:11.47 90
95 Harrison, Josh 12 West Forsyth 18:13.64 91
96 Roe, Chance 10 Lowndes 18:14.67 92
97 George, Ian 11 Centennial 18:15.30 93
98 Greer, Miles 11 Walton 18:15.88 94
99 McGorrey, Matt 11 Milton 18:17.46 95
100 Polk, Ryan 11 Kennesaw Mountain 18:19.60 96
101 Sheffield, Aaron 12 Centennial 18:19.71 97
102 LaBour, Brandon 12 West Forsyth 18:20.07 98
103 Fravel, John 10 Milton 18:20.24 99
104 Ernst, Jonathan 11 Grayson 18:20.78 100
105 Durden, Drew 12 Mountain View 18:20.89 101
106 House, Michael 11 Lambert 18:21.87 102
107 Vaughn, Reed 11 South Forsyth 18:23.68 103
108 Mack, Colton 10 Centennial 18:24.00 104
109 Bruce, Josh 12 East Coweta 18:24.23 105
110 Kolodziejczyk, Jacek 11 Camden County 18:24.55 106
111 Rodriguez, Cristobal 11 Kennesaw Mountain 18:24.90 107
112 Beno, David 11 Kennesaw Mountain 18:25.14 108
113 Wehner, Joshua 11 North Cobb 18:26.69 109
114 Matthew, Baun 9 Valdosta 18:26.76 110
115 Sharp, Christopher 11 Lambert 18:27.55 111
116 Roberts, Parker 10 Roswell 18:29.52 112
117 Schwind, Thomas 10 Lambert 18:30.25 113
118 Merrall, Brett 12 Etowah 18:30.74 114
119 Francis, Luke 9 South Forsyth 18:31.20 115
120 Hayes, Jack 12 Roswell 18:31.53 116
121 Miller, Matthew 11 Newnan 18:31.84 117
122 Hudnall, Gavin 11 Roswell 18:35.01 118
123 Siprelle, Samuel 12 East Coweta 18:36.18 119
124 Butler, Jonathan 10 Rockdale County 18:37.43 120
125 Ramsager, Kyle 11 Roswell 18:37.58 121
126 Stepps, Connor 11 Grayson 18:37.70 122
127 Hollis, Noah 10 Mill Creek 18:37.87 123
128 White, Courtland 11 Morrow 18:39.52 124
129 Harp, Alec 12 Parkview 18:40.22 125
130 Sexton, Daniel 11 West Forsyth 18:42.56 126
131 Conner, Dane 12 Collins Hill 18:45.98 127
132 Cohen, Brett 12 Centennial 18:47.08 128
133 White, Alex 12 Kennesaw Mountain 18:47.44 129
134 Fredericksen, Harrison 10 Collins Hill 18:47.47 130
135 Lemons, Zachary 11 Camden County 18:47.78 131
136 Warner, Nicholas 9 South Forsyth 18:48.52 132
137 Gunn, Joseph 10 Grayson 18:49.35 133
138 Schaich, Noah 12 Lambert 18:51.77 134
139 Oakes, James 11 Camden County 18:52.38 135
140 Bangura, Sulaimane 9 Rockdale County 18:55.48 136
141 Atkinson, Max 11 Druid Hills 18:58.10 137
142 Tardif, Davis 9 Roswell 18:58.90 138
143 Blacksheare, Kennarye 12 Druid Hills 19:00.14 139
144 Woodrome, Tyler 12 Mill Creek 19:00.91 140
145 Dallow, Eric 12 Centennial 19:01.93 141
146 Jafar, Shan 11 Druid Hills 19:03.95 142
147 Doty, Evan 10 Douglas County 19:06.05 143
148 Hancock, Tyler 12 Camden County 19:06.41 144
149 Pack, Cameron 10 Morrow 19:07.58 145
150 Hendee, Justin 10 Douglas County 19:08.48 146
151 Mercier, Pierce 11 Grayson 19:08.57 147
152 Hagan, Adam 11 Grayson 19:08.68 148
153 Elam, Andrew 10 Lowndes 19:11.64 149
154 Hogan, Christien 10 Luella 19:12.10 150
155 Roby, Spencer 12 Roswell 19:13.08 151
156 Escala, Zack 12 Parkview 19:15.41 152
157 Vina, Ryan 11 Shiloh 19:19.11 153
158 Grogan, Hank 11 Lambert 19:19.75 154
159 Martin, Jonathan 12 Newnan 19:24.27 155
160 Rubel, Grayson 12 Brunswick 19:28.27
161 Wagner, Charles 12 Douglas County 19:29.28 156
162 Grogan, Byron 9 Lambert 19:30.40 157
163 Hood, James 10 Douglas County 19:30.48 158
164 McMutry, Edward 11 Douglas County 19:30.77 159
165 Frangi, Zach 12 Mountain View 19:31.78 160
166 Navarro, Gabriel 12 Shiloh 19:32.62 161
167 Hankwitz, Blake 12 Camden County 19:32.91 162
168 Brook, Christian 11 Grayson 19:34.52 163
169 Thurman, Tyler 12 Lowndes 19:37.44 164
170 Haskell, Tyrese 9 Hughes 19:40.98 165
171 Audoung, Opiti 10 Druid Hills 19:41.55 166
172 Kemeness, Dillon 10 Tift County 19:42.70 167
173 Wright, Bryant 11 Shiloh 19:43.66 168
174 Farrow, Jason 12 Shiloh 19:43.94 169
175 Dahlgren, Ben 9 Walton 19:44.05 170
176 Juarez, Emmanuel 12 North Cobb 19:44.41 171
177 Ketelsen, Ben 12 Newnan 19:44.98 172
178 Crews, Nathan 11 Lowndes 19:45.85 173
179 Brown, Raiford 12 Luella 19:49.03 174
180 Vermilya, Tyler 11 Newnan 19:49.40 175
181 Floyd, Noah 10 Druid Hills 19:49.71 176
182 Smith, Will 10 Lowndes 19:50.33 177
183 Grant, John 11 Camden County 19:50.65 178
184 Asberry, Jacob 9 Douglas County 19:56.30 179
185 Moore, Eli 10 Newnan 19:58.47 180
186 Weatherford, Aron 11 Luella 20:00.95 181
187 Dudek, Nick 12 Newnan 20:01.07 182
188 Luke, Justice 12 Valdosta 20:09.79 183
189 Williams, Morgan 11 Tift County 20:11.32 184
190 Mendez, Kevin 11 Rockdale County 20:15.94 185
191 Cook, Klayton 11 Camden County 20:16.72 186
192 Fisher, Matthew 10 Tift County 20:17.36 187
193 Rodriguez, Phillip 11 Tift County 20:18.96 188
194 Carver, Marcus 9 Hughes 20:22.35 189
195 Hall, Tracy 12 Hughes 20:25.69 190
196 Johnson, Walker 10 Lowndes 20:28.85 191
197 Dryden, Josh 10 Rockdale County 20:29.21 192
198 Eisenman, Robbie 11 Walton 20:31.82 193
199 Spencer, Thomas 12 Valdosta 20:31.88 194
200 Love, Michael 12 Tift County 20:36.51 195
201 Curry, Joshua 10 Tift County 20:36.73 196
202 Perry, Kamau 11 Hughes 20:42.97 197
203 Mossburg, Ty 12 Newnan 20:43.65 198
204 Price, Kelsey 12 Morrow 20:48.01 199
205 Shakir, Anthony 11 Luella 20:57.53 200
206 Delgado, Zack 11 East Coweta 20:57.95 201
207 Sylve, Justin 10 Shiloh 21:01.85 202
208 Butler, Kyle 12 Hughes 21:14.17 203
209 Papillion, Lance 12 Morrow 21:15.02 204
210 Steiglitz, Noah 12 Druid Hills 21:17.59 205
211 Johnson, Zachary 11 Hughes 21:21.84 206
212 Chris, Hanson 12 Valdosta 21:24.06 207
213 Rodriguez, Ka'on 11 Luella 21:34.86 208
214 Mullvain, Evan 10 Luella 21:38.02 209
215 Pack, Chase 11 East Coweta 21:38.39 210
216 Matthews, Myles 9 Rockdale County 21:41.69 211
217 Buckshot, Khalil 12 Hughes 21:44.39 212
218 Ryan, Bradshaw 11 Valdosta 21:45.73 213
219 Hunt, Kyle 10 East Coweta 21:51.75 214
220 Guy, Marquis 12 East Coweta 21:52.18 215
221 Joshua, Hanson 11 Valdosta 22:19.29 216
222 Osondu, Justin 10 Luella 22:21.00 217
223 William, Stoltzfus 10 Valdosta 22:22.88 218
224 Chrisopher, Caleb 10 East Coweta 22:48.48 219
225 Harkins, Raine 10 Mountain View 24:43.16 220
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Brookwood 105 2 5 16 32 50 51 59
Total Time: 1:24:59.44
Average: 16:59.89
2 Peachtree Ridge 121 1 12 21 41 46 53 75
Total Time: 1:25:13.32
Average: 17:02.67
3 Harrison 121 8 17 24 29 43 73 79
Total Time: 1:26:02.10
Average: 17:12.42
4 Collins Hill 129 6 20 26 35 42 127 130
Total Time: 1:26:06.19
Average: 17:13.24
5 Marietta 131 9 19 27 37 39 54
Total Time: 1:26:14.26
Average: 17:14.86
6 Parkview 175 7 18 31 52 67 125 152
Total Time: 1:26:34.06
Average: 17:18.82
7 Mill Creek 191 4 14 48 49 76 123 140
Total Time: 1:26:38.28
Average: 17:19.66
8 Etowah 239 23 25 28 78 85 90 114
Total Time: 1:27:55.31
Average: 17:35.07
9 Walton 240 11 22 56 57 94 170 193
Total Time: 1:27:41.42
Average: 17:32.29
10 Milton 259 33 34 55 63 74 95 99
Total Time: 1:28:15.04
Average: 17:39.01
11 North Cobb 299 15 61 68 72 83 109 171
Total Time: 1:28:34.89
Average: 17:42.98
12 West Forsyth 349 40 66 71 81 91 98 126
Total Time: 1:29:25.77
Average: 17:53.16
13 South Forsyth 360 44 62 69 82 103 115 132
Total Time: 1:29:34.59
Average: 17:54.92
14 Kennesaw Mountain 372 45 60 64 96 107 108 129
Total Time: 1:29:46.35
Average: 17:57.27
15 Mountain View 386 58 70 77 80 101 160 220
Total Time: 1:29:48.68
Average: 17:57.74
16 Centennial 469 87 88 93 97 104 128 141
Total Time: 1:31:18.23
Average: 18:15.65
17 Shiloh 495 3 10 153 161 168 169 202
Total Time: 1:31:45.84
Average: 18:21.17
18 Roswell 497 30 112 116 118 121 138 151
Total Time: 1:31:37.12
Average: 18:19.43
19 Lambert 498 38 102 111 113 134 154 157
Total Time: 1:31:41.25
Average: 18:20.25
20 Grayson 549 47 100 122 133 147 148 163
Total Time: 1:32:30.93
Average: 18:30.19
21 Rockdale County 561 36 84 120 136 185 192 211
Total Time: 1:33:23.33
Average: 18:40.67
22 Lowndes 591 13 92 149 164 173 177 191
Total Time: 1:33:47.08
Average: 18:45.42
23 Druid Hills 649 65 137 139 142 166 176 205
Total Time: 1:34:30.85
Average: 18:54.17
24 Camden County 678 106 131 135 144 162 178 186
Total Time: 1:34:44.03
Average: 18:56.81
25 Douglas County 692 89 143 146 156 158 159 179
Total Time: 1:35:23.96
Average: 19:04.80
26 Morrow 758 86 124 145 199 204
Total Time: 1:37:58.57
Average: 19:35.72
27 Newnan 799 117 155 172 175 180 182 198
Total Time: 1:37:28.96
Average: 19:29.80
28 East Coweta 849 105 119 201 210 214 215 219
Total Time: 1:41:28.50
Average: 20:17.70
29 Valdosta 907 110 183 194 207 213 216 218
Total Time: 1:42:18.22
Average: 20:27.65
30 Luella 913 150 174 181 200 208 209 217
Total Time: 1:41:34.47
Average: 20:18.90
31 Tift County 921 167 184 187 188 195 196
Total Time: 1:41:06.85
Average: 20:13.37
32 Hughes 944 165 189 190 197 203 206 212
Total Time: 1:42:26.16
Average: 20:29.24
Event 8 Girls 5k Run CC AAAAAA
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Bussjager, Avery 11 Walton 19:04.20 1
2 Assinzo, Mary Jeanne 11 Marietta 19:13.48 2
3 Brennan, Lauren 12 Brookwood 19:16.44 3
4 Hovis, Lauren 12 Mill Creek 19:22.67 4
5 Lippitt, Addison 12 Peachtree Ridge 19:27.96 5
6 Carnahan, Savannah 10 South Forsyth 19:37.70 6
7 Melehan, Alexandra 11 Woodstock 19:38.86 7
8 Lopez, Hannah 12 Mill Creek 19:40.08 8
9 Dow, Rebecca 11 Marietta 19:41.40 9
10 Anderson, Haley 12 West Forsyth 19:42.59 10
11 Bergey, Milicent 9 South Forsyth 19:42.92 11
12 Sumner, Laurel 12 Brookwood 19:45.92 12
13 VanAmburgh, Rachel 10 Roswell 19:48.51 13
14 Warren, Claire 12 Hillgrove 19:48.55 14
15 Maring, Mariah 12 Collins Hill 19:48.95 15
16 Gant, Erin 12 Roswell 19:52.09 16
17 Green, Kingsley 11 Etowah 19:53.41 17
18 Dawson, Kayla 10 Marietta 19:54.77 18
19 O'Toole, Morgan 12 Woodstock 20:02.17 19
20 Smith, Audrey 12 Harrison 20:05.31 20
21 Flamer, Sunshine 10 Roswell 20:10.73 21
22 Peel, Meghan 9 Peachtree Ridge 20:11.16 22
23 Czerniak, Courtney 9 North Gwinnett 20:16.72 23
24 Galarza, Liz 9 West Forsyth 20:17.61 24
25 Williams, Caroline 12 Peachtree Ridge 20:18.85 25
26 Farrell, Caitlyn Cherokee 20:21.46
27 Sorge, Kennedy 12 Harrison 20:22.33 26
28 Gomez, Yanley 10 Grayson 20:22.44 27
29 Resnick, Kyla 10 Etowah 20:23.75 28
30 Ericson, Julie 9 West Forsyth 20:24.83 29
31 Luce, Leonora 10 Collins Hill 20:26.20 30
32 Wilson, Laurel 12 Peachtree Ridge 20:27.52 31
33 Sanders, Christie 11 Walton 20:29.59 32
34 McKenna, Mae 9 Lambert 20:31.03 33
35 Thomason, Nina 12 Brookwood 20:33.62 34
36 Turbyfield, Julia 10 Etowah 20:36.77 35
37 Spears, Haley 12 Peachtree Ridge 20:38.36 36
38 Buda, Ashley 12 Brookwood 20:40.07 37
39 Rountree, Mattie 9 Harrison 20:40.81 38
40 Holloway, Tyra 12 North Cobb 20:42.36 39
41 Morse, Mackenzie 9 Lowndes 20:44.73 40
42 Shimkins, Caroline 12 North Gwinnett 20:46.64 41
43 Sanders, Katie 11 Walton 20:46.98 42
44 Wang, Julie 10 Parkview 20:49.66 43
45 Mckay, Haley 12 Centennial 20:53.78 44
46 Ellison, Mackenzie 9 Brookwood 20:54.92 45
47 Flynt, Lauren 9 Brookwood 20:55.24 46
48 Paulk, Madie 12 Walton 20:55.64 47
49 Ellenburg, Lacey 11 Collins Hill 20:58.40 48
50 Rodney, Kenedi 9 Dacula 20:58.54 49
51 Gibson, Kim 10 West Forsyth 20:59.35 50
52 Scales, Sara 9 Mill Creek 21:01.64 51
53 Winslow, Rebecca 12 Mountain View 21:02.11
54 Peters, Alison 12 Lowndes 21:04.33 52
55 Aikins, Katherine 10 Lambert 21:04.34 53
56 Gilleland, Madeline 12 Lambert 21:07.55 54
57 Tavani, Grace 12 Centennial 21:11.39 55
58 Mercado, Nyasiah 12 Marietta 21:11.97 56
59 Fowler, Hannah 10 Etowah 21:12.12 57
60 Bueno, Aileen 10 Collins Hill 21:12.58 58
61 Coleman, Taylor 11 South Forsyth 21:13.82 59
62 Sharple, Taylor 11 Centennial 21:13.85 60
63 Duvaris, Emily 10 Harrison 21:14.32 61
64 Peterson, Maddy 9 Centennial 21:15.50 62
65 Pinkerton, Jacki 12 Lowndes 21:16.47 63
66 Bridges, Vivian 9 Walton 21:17.95 64
67 Maisel, Emma 10 South Forsyth 21:19.08 65
68 Londono, Juanita 11 Marietta 21:19.47 66
69 Grubb, Allie 12 Peachtree Ridge 21:19.95 67
70 Gianini, Megan 12 Lambert 21:21.76 68
71 Freeman, Jamie 9 Parkview 21:21.81 69
72 Hulsebus, Caitlan 11 South Forsyth 21:22.69 70
73 Meyer, Katie 9 Centennial 21:24.22 71
74 Dent, Anna 10 Collins Hill 21:24.65 72
75 Walsh, Mackenzie 9 Etowah 21:25.85 73
76 Tull, Jennifer 9 Harrison 21:26.67 74
77 Anderson, Carly 10 North Gwinnett 21:28.65 75
78 Fox, Abby 10 Lambert 21:29.57 76
79 Heckman, JoJo 12 Luella 21:31.40 77
80 Sheppard, Sidney 12 North Gwinnett 21:31.59 78
81 Angle, Jamie 12 Lambert 21:33.28 79
82 Westerfield, Elizabeth 11 Newnan 21:33.57 80
83 Mendoza, Rachel 12 Kennesaw Mountain 21:34.45
84 Caruso, Katrina 12 Hillgrove 21:35.17 81
85 Watkins, Sophia 12 Walton 21:36.24 82
86 Manning, Courtney 12 Hillgrove 21:36.57 83
87 Truax, Anna 10 Centennial 21:36.73 84
88 Patterson, Ally 12 Grayson 21:38.74 85
89 Whitfield, Andie 10 Harrison 21:40.08 86
90 Griffith, Kaitlyn 10 West Forsyth 21:41.08 87
91 Hodges, Jacqueline 9 Centennial 21:41.56 88
92 McSwigan, Caitlyn 11 Walton 21:43.70 89
93 Mooney, Kendall 12 North Cobb 21:43.95 90
94 Hodnett, Tatyana 12 Tri-Cities 21:44.22
95 McCarty, Grace 12 Roswell 21:48.88 91
96 Turner, Olivia 11 South Forsyth 21:49.03 92
97 Moraes, Kitty 11 Collins Hill 21:50.23 93
98 Johnston, Natalie 12 Harrison 21:51.04 94
99 Pyle, Morgan 9 Mill Creek 21:55.21 95
100 Jenkins, Sara 12 West Forsyth 21:56.21 96
101 Lott, Rachel 11 Grayson 21:56.78 97
102 Hardy, Sam 9 Lambert 21:56.96 98
103 Fanczi, Jessica 10 Mill Creek 21:58.08 99
104 Friedman, Lauren 10 North Gwinnett 21:59.33 100
105 Myers, Allie 12 Brookwood 21:59.61 101
106 Simons, Erin 12 Roswell 22:00.08 102
107 Rookis, Karly 9 Dacula 22:02.37 103
108 Escorza, Jessica 12 Parkview 22:03.18 104
109 Lucier, Jaylin 9 Etowah 22:03.91 105
110 Kyle, Taylor 11 Collins Hill 22:04.56 106
111 Powell, Ashley 12 Lowndes 22:08.19 107
112 Durham, Reagan 11 Marietta 22:09.17 108
113 Kenski, Katie 11 Parkview 22:13.46 109
114 Weiler, Melody 9 Parkview 22:14.96 110
115 Martz, Erin 12 Mill Creek 22:15.69 111
116 Hurst, Rachel 10 Parkview 22:15.75 112
117 Burnett, Brittany 9 Woodstock 22:16.63 113
118 Steppe, Rachel 12 Woodstock 22:17.44 114
119 Haydon, Anna 11 Newnan 22:17.78 115
120 Cagle, Alayna 9 Woodstock 22:18.39 116
121 Moreau, Catherine 10 Woodstock 22:21.25 117
122 Pillert, Courtney 12 Dacula 22:23.30 118
123 Bergeron, Blakeley 11 Tift County 22:28.73 119
124 Franklin, Kaitlin 10 Hillgrove 22:29.11 120
125 Juieng, Paulette 11 Druid Hills 22:30.08 121
126 Tully, Andrea 10 Douglas County 22:30.78 122
127 Colon, Jamie 12 North Cobb 22:31.04 123
128 Cryan, Bethany 10 North Gwinnett 22:31.76 124
129 Poole, Taylor 10 Woodstock 22:32.28 125
130 Hudson, Hannah 12 Newnan 22:33.62 126
131 Rodriguez, Maria Daniela 10 Dacula 22:34.38 127
132 Doyle, Molly 9 Grayson 22:35.01 128
133 Ratcliff, Savannah 11 South Forsyth 22:35.80 129
134 Bly, Lucy 11 Parkview 22:36.00 130
135 Thompson, Christiana 11 Westlake 22:36.82
136 Alves, Sarah 9 Mill Creek 22:40.14 131
137 Hart, Courtney 9 Camden County 22:41.60 132
138 Hoskins, Isabella 12 Peachtree Ridge 22:41.61 133
139 Sherman, Maya 11 Newnan 22:44.43 134
140 Ayres, Bobbi 10 Grayson 22:45.50 135
141 Fuller, Lauren 10 Roswell 22:45.77 136
142 Pool, Olivia 12 Druid Hills 22:49.17 137
143 Doyle, Emily 9 Grayson 22:50.90 138
144 Jackson, Regan 11 North Cobb 22:52.62 139
145 Farrell, Kelly 10 Grayson 22:54.67 140
146 O'Neil, Riley 10 North Cobb 22:55.66 141
147 Hallman, Mary Douglass 10 Newnan 22:59.56 142
148 Lamberth, Alana 10 North Gwinnett 23:00.15 143
149 Diebboll, Megan 11 Newnan 23:00.36 144
150 Rossi, Morgan 10 Druid Hills 23:03.44 145
151 Hendrick, Alecsa 12 Hillgrove 23:06.42 146
152 Miller, Jessie 12 Marietta 23:10.35 147
153 Lee, Danielle 12 Roswell 23:14.42 148
154 Jefcoat, Hannah 9 Dacula 23:16.79 149
155 Leonard, Natalie 12 Dacula 23:22.38 150
156 Young, Macy 10 Hillgrove 23:24.34 151
157 Long, Bianca 12 Hillgrove 23:25.44 152
158 Mazurkiewicz, Josie 12 Lowndes 23:30.27 153
159 Lassiter, Anna 12 Camden County 23:31.46 154
160 Karandjeff, Hadley 9 West Forsyth 23:33.79 155
161 Liz, Kelly 10 Valdosta 23:40.39 156
162 Rico, Brenda 11 Dacula 23:40.84 157
163 Norton, Anne 11 Douglas County 23:48.55 158
164 Stormer, Miranda 10 Camden County 23:50.49 159
165 Shaughnessy, Meaghan 12 Douglas County 23:52.19 160
166 Bowman, Alishia 10 North Cobb 23:55.55 161
167 Hart, Katie 11 Camden County 23:56.82 162
168 Thomas, Ally 12 Newnan 24:00.81 163
169 Juieng, Rachel 9 Druid Hills 24:00.96 164
170 Tarrance, Kiana 11 Luella 24:12.04 165
171 Willis, Sarah 11 Tift County 24:14.13 166
172 Huang, Amy 12 Druid Hills 24:14.96 167
173 Townsen, Meredith 11 Douglas County 24:17.71 168
174 Crawford, Sarajane 10 Druid Hills 24:20.01 169
175 Leah, Michael 11 Valdosta 24:34.44 170
176 Newton, Maiya 11 Newton 24:38.58 171
177 Santos, Riara 9 Newton 24:39.96 172
178 Stephens, Harley 9 Tift County 24:50.02 173
179 Pyles, Cora 11 Lowndes 24:53.04 174
180 Crawford, Frankie 10 Druid Hills 24:56.27 175
181 Marki, Wang 11 Valdosta 24:56.54 176
182 Cortes, Lisbeth 9 Tift County 25:01.62 177
183 Schram, Kaci 10 Luella 25:02.39 178
184 Stroud, Paris 10 Douglas County 25:06.96 179
185 Dingle, Olivia 9 Douglas County 25:07.79 180
186 Grayson, Aneisha 9 Camden County 25:24.07 181
187 Lowe, Elizabeth 11 Rockdale County 25:29.13 182
188 Anderson, Rosanne 10 North Cobb 25:32.47 183
189 Ostapski, Andrea 11 Lowndes 25:41.67 184
190 Desmeonna, McDuffie 12 Valdosta 25:46.93 185
191 Maya, Lee 10 Valdosta 25:47.35 186
192 Zakirra, McKinnon 11 Valdosta 25:49.27 187
193 Latimer, Kyandi 11 Rockdale County 25:57.88 188
194 Alden, Walker 11 Valdosta 25:59.59 189
195 Antoine, Genevieve 12 Newton 26:01.17 190
196 Mansur, Amani 9 Rockdale County 26:04.07 191
197 Francisco, Dana 12 Douglas County 26:05.82 192
198 Walker, Marianne 10 Tift County 26:11.14 193
199 Bangura, Oryah 11 Rockdale County 26:16.08 194
200 Moore, Brianna 11 Tift County 26:38.38 195
201 Griffin, Desire' 9 Newton 26:48.36 196
202 Petrie, Madyson 11 Camden County 26:48.76 197
203 Hayden, Brianna 10 Newton 26:55.96 198
204 Simon, Janice 12 Camden County 27:31.84 199
205 Murphy, Dakota 9 Luella 29:49.60 200
206 Telfer, Cathleen 10 Luella 30:00.54 201
207 Jean-Baptiste, Ashley 10 Newton 30:56.62 202
208 Pierce, Tiffany 11 Luella 31:23.51 203
209 Carter, Alisha 11 Newton 31:38.09 204
210 Jackson, Jada 9 Rockdale County 33:58.69 205
Event 8 Girls 5k Run CC AAAAAA
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Peachtree Ridge 119 5 22 25 31 36 67 133
Total Time: 1:41:03.85
Average: 20:12.77
2 Brookwood 131 3 12 34 37 45 46 101
Total Time: 1:41:10.97
Average: 20:14.20
3 Marietta 151 2 9 18 56 66 108 147
Total Time: 1:41:21.09
Average: 20:16.22
4 Walton 186 1 32 42 47 64 82 89
Total Time: 1:42:34.36
Average: 20:30.88
5 West Forsyth 200 10 24 29 50 87 96 155
Total Time: 1:43:05.46
Average: 20:37.10
6 Etowah 210 17 28 35 57 73 105
Total Time: 1:43:31.90
Average: 20:42.38
7 South Forsyth 211 6 11 59 65 70 92 129
Total Time: 1:43:16.21
Average: 20:39.25
8 Harrison 219 20 26 38 61 74 86 94
Total Time: 1:43:49.44
Average: 20:45.89
9 Collins Hill 223 15 30 48 58 72 93 106
Total Time: 1:43:50.78
Average: 20:46.16
10 Roswell 243 13 16 21 91 102 136 148
Total Time: 1:43:40.29
Average: 20:44.06
11 Mill Creek 257 4 8 51 95 99 111 131
Total Time: 1:43:57.68
Average: 20:47.54
12 Lambert 284 33 53 54 68 76 79 98
Total Time: 1:45:34.25
Average: 21:06.85
13 Centennial 292 44 55 60 62 71 84 88
Total Time: 1:45:58.74
Average: 21:11.75
14 North Gwinnett 317 23 41 75 78 100 124 143
Total Time: 1:46:02.93
Average: 21:12.59
15 Woodstock 369 7 19 113 114 116 117 125
Total Time: 1:46:33.49
Average: 21:18.70
16 Lowndes 415 40 52 63 107 153 174 184
Total Time: 1:48:43.99
Average: 21:44.80
17 Parkview 435 43 69 104 109 110 112 130
Total Time: 1:48:43.07
Average: 21:44.62
18 Hillgrove 444 14 81 83 120 146 151 152
Total Time: 1:48:35.82
Average: 21:43.17
19 Grayson 472 27 85 97 128 135 138 140
Total Time: 1:49:18.47
Average: 21:51.70
20 North Cobb 532 39 90 123 139 141 161 183
Total Time: 1:50:45.63
Average: 22:09.13
21 Dacula 546 49 103 118 127 149 150 157
Total Time: 1:51:15.38
Average: 22:15.08
22 Newnan 597 80 115 126 134 142 144 163
Total Time: 1:52:08.96
Average: 22:25.80
23 Druid Hills 734 121 137 145 164 167 169 175
Total Time: 1:56:38.61
Average: 23:19.73
24 Douglas County 787 122 158 160 168 179 180 192
Total Time: 1:59:36.19
Average: 23:55.24
25 Camden County 788 132 154 159 162 181 197 199
Total Time: 1:59:24.44
Average: 23:52.89
26 Luella 821 77 165 178 200 201 203
Total Time: 2:10:35.97
Average: 26:07.20
27 Tift County 828 119 166 173 177 193 195
Total Time: 2:02:45.64
Average: 24:33.13
28 Valdosta 873 156 170 176 185 186 187 189
Total Time: 2:04:45.65
Average: 24:57.13
29 Newton 927 171 172 190 196 198 202 204
Total Time: 2:09:04.03
Average: 25:48.81
30 Rockdale County 960 182 188 191 194 205
Total Time: 2:17:45.85
Average: 27:33.17
Event 9 Boys 5k Run CC A PRIVATE
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Friedman, Reilly 11 Galloway 16:29.80 1
2 Keough, Robby 11 Whitefield Academy 17:01.25
3 Sullivan, Shane 12 Mt. Pisgah C 17:10.78
4 Carr, Joey 12 Mt. Paran Christian 17:16.23 2
5 Hearn, Adam 11 Athens Academy 17:17.17 3
6 Ray, Warner 12 Holy Innocents' 17:23.68 4
7 Rogers, Josh 12 Pace Academy 17:26.21 5
8 Snyder, Dustin 12 Lakeview Academy 17:26.64 6
9 Martin, Will 10 First Presbyterian 17:27.31 7
10 Fields, Spencer 11 Darlington 17:33.13 8
11 Geerlings, Spencer 12 Landmark Christian 17:44.10 9
12 Johnson, Trent 11 Hebron Chris 17:46.46 10
13 Davies, Ben 9 Holy Innocents' 17:55.53 11
14 Brooks, Lewis 11 Lakeview Academy 17:57.08 12
15 Cooper, Josh 12 Aquinas 17:58.26 13
16 Taylor, Austin 10 Landmark Christian 17:58.86 14
17 Cypress, Avery 12 Darlington 18:00.00 15
18 Hagan, Colson 11 Hebron Chris 18:02.44 16
19 Waters, Ross 12 Holy Innocents' 18:07.09 17
20 Bishoff, Morgan 12 Athens Christian 18:11.21 18
21 Regan, Brandon 12 Landmark Christian 18:12.97 19
22 Williams, Sam 12 Athens Academy 18:15.79 20
23 Snyder, Dalton 12 Lakeview Academy 18:22.29 21
24 Humphries, Joe 12 Landmark Christian 18:23.60 22
25 Westbrook, Cheney 12 Athens Christian 18:31.42 23
26 Edwards, Chris 11 Darlington 18:34.15 24
27 Acker, Jay 10 Athens Christian 18:35.15 25
28 Keim, Mitchell 10 Fellowship C 18:37.16 26
29 Swan, Matt 12 Athens Academy 18:37.17 27
30 Little, Bryce 11 First Presbyterian 18:37.19 28
31 Young, Paul 12 First Presbyterian 18:38.12 29
32 Bailey, Sonny 10 First Presbyterian 18:39.85 30
33 Wolf, Zack 12 Athens Christian 18:39.88 31
34 Shaylor, Sam 10 North Cobb C 18:40.38 32
35 Corsanitti, James 10 Athens Christian 18:41.87 33
36 Peabody, Brent 12 Galloway 18:43.09 34
37 Grenader, Mark 11 Pace Academy 18:45.07 35
38 Litchfield, George 11 Walker 18:46.34
39 Deaton, Jared 10 Darlington 18:47.10 36
40 Colter, Ty 12 Savannah Christian 18:50.91 37
41 Wilson, Daniel 10 Landmark Christian 18:52.84 38
42 Irvine, Max 9 Pace Academy 18:53.80 39
43 Murphy, Drew 11 Hebron Chris 18:57.95 40
44 Earl, Aaron 10 Galloway 18:58.75 41
45 Schrum, Coulter 12 Darlington 19:01.17 42
46 Warren, Rob 9 Pace Academy 19:03.54 43
47 LaMastra, Conner 9 Pace Academy 19:05.55 44
48 McAams, Connor 12 Fellowship C 19:07.72 45
49 Brown, Reeves 12 Darlington 19:08.88 46
50 Strickland, Evan 11 Galloway 19:09.20 47
51 Johnson, Xori 10 Pace Academy 19:09.60 48
52 Kennedy, Hayes 9 Lakeview Academy 19:09.84 49
53 Devine, James 9 Holy Innocents' 19:12.40 50
54 Landen, Jake 12 Mt. Paran Christian 19:13.24 51
55 Migone, Juan 12 Aquinas 19:14.25 52
56 Finley, Drew 11 Darlington 19:16.13 53
57 Parker, Christian 9 North Cobb C 19:17.44 54
58 Corsanitti, Steven 12 Athens Christian 19:17.87 55
59 Lindley, Braxton 10 Holy Innocents' 19:20.71 56
60 Wilson, Luke 11 Hebron Chris 19:21.64 57
61 Barnes, Jack 11 Savannah Cou 19:22.34 58
62 Brown, Severen 9 Athens Academy 19:23.06 59
63 Wise, Andrew 12 Fellowship C 19:23.99 60
64 Shannon, Holt 9 Mt. Paran Christian 19:24.89 61
65 Aylward, David 12 Aquinas 19:26.55 62
66 Guthrie, Jake 10 Fellowship C 19:28.24 63
67 Barber, Blake 12 Holy Innocents' 19:28.28 64
68 Wright, Walker 11 Savannah Christian 19:32.75 65
69 Null, Clayton 11 Holy Innocents' 19:40.52 66
70 Bagwell, Andrew 12 Hebron Chris 19:47.28 67
71 Ambrose, Cooper 11 Lakeview Academy 19:55.55 68
72 Carter, Nathaniel 11 First Presbyterian 19:55.64 69
73 Warbington, Wesley 9 Hebron Chris 19:58.47 70
74 Suarez, Thomas 9 Athens Academy 19:59.49 71
75 Rogers, Alec 10 Pace Academy 20:01.13 72
76 Janyaem, Ty 11 Landmark Christian 20:01.73 73
77 McGee, Philip 12 Savannah Christian 20:04.42 74
78 Kington, Graham 10 Mt. Paran Christian 20:07.09 75
79 Punch, Blake 9 North Cobb C 20:09.23 76
80 Cruver, Seth 9 Landmark Christian 20:09.66 77
81 Pilkington, Ty 10 Savannah Christian 20:11.18 78
82 Henn, Jacob 9 Galloway 20:11.67 79
83 Hicks, Griffin 11 First Presbyterian 20:12.15 80
84 Rochwani, Gaurav 11 Lakeview Academy 20:21.13 81
85 Fields, Aaron 12 Savannah Christian 20:22.07 82
86 Roddenberry, William 12 First Presbyterian 20:23.76 83
87 Marty, Peter 10 Hebron Chris 20:23.85 84
88 Van Puffelen, Josiah 12 Savannah Christian 20:25.42 85
89 Corsanitti, Timothy 9 Athens Christian 20:26.28 86
90 Hatch, Austin 9 North Cobb C 20:28.73 87
91 Kolman, Asher 10 Savannah Cou 20:35.90 88
92 Martin, Ryan 12 North Cobb C 20:36.95 89
93 Keim, Doug 10 Fellowship C 20:38.57 90
94 Turner, Michael 12 North Cobb C 20:39.70 91
95 Borst, Dylan 12 Fellowship C 20:42.49 92
96 O'Brien, Patrick 12 Aquinas 20:43.47 93
97 Bacevich, Sam 11 Savannah Cou 20:59.09 94
98 Camp, JT 10 Athens Academy 21:04.50 95
99 Bailey, Matt 9 Savannah Cou 21:08.16 96
100 Luskey, Nathan 10 Savannah Cou 21:18.97 97
101 Lakshman, Nivan 11 Savannah Cou 21:20.91 98
102 Strickland, Kyle 11 Galloway 21:29.39 99
103 Simmons, Jacob 11 Savannah Christian 21:35.34 100
104 Gaur, Dhruv 9 Lakeview Academy 21:41.77 101
105 Floam, Harrison 11 Mt. Paran Christian 21:43.25 102
106 Stein, Peter 12 Savannah Cou 21:44.20 103
107 Yeager, Bailey 10 Fellowship C 21:53.79 104
108 Hagler, Stephen 12 Aquinas 21:58.58 105
109 Robinson, Skylar 12 Aquinas 22:10.68 106
110 Johnson, Barrett 9 Mt. Paran Christian 22:28.68 107
111 Lilliston, Drew 12 Athens Academy 22:40.30 108
112 Pagan, Santos 11 Aquinas 24:01.71 109
Event 9 Boys 5k Run CC A PRIVATE
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Landmark Christian 102 9 14 19 22 38 73 77
Total Time: 1:31:12.37
Average: 18:14.48
2 Darlington 125 8 15 24 36 42 46 53
Total Time: 1:31:55.55
Average: 18:23.11
3 Athens Christian 130 18 23 25 31 33 55 86
Total Time: 1:32:39.53
Average: 18:31.91
4 Holy Innocents' 138 4 11 17 50 56 64 66
Total Time: 1:31:59.41
Average: 18:23.89
5 Lakeview Academy 156 6 12 21 49 68 81 101
Total Time: 1:32:51.40
Average: 18:34.28
6 First Presbyterian 163 7 28 29 30 69 80 83
Total Time: 1:33:18.11
Average: 18:39.63
7 Pace Academy 166 5 35 39 43 44 48 72
Total Time: 1:33:14.17
Average: 18:38.84
8 Athens Academy 180 3 20 27 59 71 95 108
Total Time: 1:33:32.68
Average: 18:42.54
9 Hebron Christian Academy 190 10 16 40 57 67 70 84
Total Time: 1:33:55.77
Average: 18:47.16
10 Galloway 202 1 34 41 47 79 99
Total Time: 1:33:32.51
Average: 18:42.51
11 Fellowship Christian 284 26 45 60 63 90 92 104
Total Time: 1:37:15.68
Average: 19:27.14
12 Mt. Paran Christian 291 2 51 61 75 102 107
Total Time: 1:37:44.70
Average: 19:32.94
13 Aquinas 325 13 52 62 93 105 106 109
Total Time: 1:39:21.11
Average: 19:52.23
14 Savannah Christian 336 37 65 74 78 82 85 100
Total Time: 1:39:01.33
Average: 19:48.27
15 North Cobb Christian 338 32 54 76 87 89 91
Total Time: 1:39:12.73
Average: 19:50.55
16 Savannah Country Day 433 58 88 94 96 97 98 103
Total Time: 1:43:24.46
Average: 20:40.90
Event 10 Girls 5k Run CC A PRIVATE
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Foreman, Kathryn 10 Landmark Christian 18:42.18 1
2 Tuttle, Tayler 12 Providence C 18:51.97 2
3 Williams, Helen 9 Atlanta Inte 19:15.03
4 Fegans, Nicole 9 Landmark Christian 19:39.00 3
5 Hurley, Emma Grace 10 Fellowship C 19:42.60 4
6 Swanigan, Emily 10 Providence C 19:57.94 5
7 Cortese, Gabby 12 Athens Christian 20:11.65 6
8 Smith, Jessica 12 First Presbyterian 20:19.56 7
9 Ward, Stephanie 10 Darlington 20:30.61 8
10 Zalzman, Jessica 12 Pinecrest Academy 20:30.79
11 Figueroa, Anna 12 Paideia 20:54.46 9
12 Jones, Breck 10 North Cobb C 21:04.16
13 Phillips, Savannah 12 First Presbyterian 21:05.75 10
14 Osei, Dilys 11 George Walto 21:07.83
15 Ballard-Myer, Emily 9 Athens Academy 21:14.23 11
16 Ross, Julia 9 Pace Academy 21:14.94 12
17 Glover, Sarah 10 Savannah Cou 21:16.46 13
18 Kelsey, Claire 11 Holy Innocents' 21:35.30 14
19 Clevenger, Kinslee 11 Darlington 21:35.69 15
20 Taylor, Miranda 9 Hebron Chris 21:40.23 16
21 Hooper, Lauren 11 Darlington 21:40.48 17
22 Hathaway, Abby 10 Prince Avenu 21:52.64
23 Heflin, Samantha 9 Hebron Chris 21:57.64 18
24 O'Sullivan, Lacey 11 Pace Academy 22:00.56 19
25 Howe, Maddy 10 Hebron Chris 22:05.73 20
26 Cunningham, Callie 12 Pace Academy 22:05.86 21
27 Paul, Jilly 10 Pace Academy 22:13.17 22
28 Millikan, Mattie 11 Mt. Pisgah C 22:17.39 23
29 Busener, Natalie 12 Athens Academy 22:17.84 24
30 Henry, Caroline 11 Galloway 22:18.17
31 Tripodi, Emilia 12 Pace Academy 22:20.01 25
32 Gunter, Elizabeth 11 Athens Christian 22:20.66 26
33 Thomas, Ellie 12 Providence C 22:21.49 27
34 Colter, Jennifer 9 Savannah Christian 22:22.42 28
35 Clevenger, Annaliese 9 Darlington 22:25.64 29
36 Zeissner, Illeana 10 Holy Innocents' 22:26.73 30
37 Bouchard, Olivia 12 Landmark Christian 22:28.33 31
38 O' Quinn, Katie 12 First Presbyterian 22:28.44 32
39 Peterson, McKenzie 10 First Presbyterian 22:28.62 33
40 Gilbert, Molly 11 Athens Christian 22:28.89 34
41 Stang, Elle 12 Pace Academy 22:31.34 35
42 Roddenberry, Megan 9 Holy Innocents' 22:32.39 36
43 Partain, Sydney 12 Fellowship C 22:32.61 37
44 Huntington, Anna 9 Providence C 22:33.26 38
45 Hudgins, Alexa 12 Mt. Pisgah C 22:34.92 39
46 Ramirez, Eva 10 Paideia 22:35.67 40
47 Null, Evan 9 Holy Innocents' 22:40.49 41
48 Kaufman, Mira 9 Paideia 22:40.74 42
49 Blom, Emily 12 Mt. Paran Christian 22:49.42 43
50 McKelvey, Tori 10 Providence C 22:57.85 44
51 Koh, Eunheh 10 Paideia 23:01.41 45
52 Lanier, Skylar 12 Savannah Cou 23:01.60 46
53 Cantrell, Abby 10 Darlington 23:05.59 47
54 Hawkins, Alyssa 9 Hebron Chris 23:09.20 48
55 Grice, Hannah 12 Providence C 23:09.56 49
56 Kelly, Hannah 11 Pace Academy 23:12.95 50
57 Johnson, Mamie 9 Darlington 23:18.97 51
58 Grace, Morgan 11 Athens Academy 23:20.66 52
59 Long, Madison 11 Mt. Paran Christian 23:23.66 53
60 Lowndes, Robyn 12 Providence C 23:26.57 54
61 Wood, Lexie 12 Athens Christian 23:28.22 55
62 Hailey, Mary Mac 11 Holy Innocents' 23:30.41 56
63 Wilson, Haley 9 Savannah Christian 23:31.06 57
64 Noggle, Taylor 12 Athens Christian 23:32.37 58
65 Spillane, Emily 12 Mt. Paran Christian 23:32.39 59
66 Johnson, Tori 9 Hebron Chris 23:38.87 60
67 Cox, Jade 10 Darlington 23:43.34 61
68 Hayden, Kyra 10 Savannah Christian 23:46.51 62
69 Westbrook, Kristin 10 Athens Christian 23:48.32 63
70 Dudas, Danielle 10 Mt. Pisgah C 23:54.43 64
71 Sandoval, Isabelle' 9 Hebron Chris 23:55.69 65
72 Rothschild, Annabel 10 Paideia 24:00.20 66
73 Smith, Nicole 10 Hebron Chris 24:03.50 67
74 Dillon, Abbie 9 Brookstone 24:04.12 68
75 Chalmers, Sarina 10 Paideia 24:04.14 69
76 Dworkin, Elizabeth 10 Mt. Pisgah C 24:05.01 70
77 Pitts, Abigail 9 Brookstone 24:09.57 71
78 Bennett, Jacklyn 12 Athens Christian 24:11.74 72
79 Thurston, Allison 11 Athens Academy 24:15.39 73
80 Moody, Rebecca 11 Landmark Christian 24:34.64 74
81 Stroud, Caroline 12 First Presbyterian 24:36.68 75
82 Williams, Janie 9 Athens Academy 24:41.00 76
83 Wilson, Brynna 11 First Presbyterian 24:44.59 77
84 Johnson, Emma 10 Mt. Paran Christian 24:46.30 78
85 Mullen, Madeleine 12 Athens Academy 24:46.80 79
86 Jepson, Grace 10 Savannah Christian 24:48.95 80
87 Wilson, Megan 9 Holy Innocents' 24:51.00 81
88 Bolles, Katherine 12 First Presbyterian 24:54.70 82
89 Heldt, Caitlin 12 Savannah Christian 25:09.05 83
90 Smith, Melissa 11 Savannah Christian 25:12.11 84
91 Jackson, Caroline 12 Savannah Cou 25:15.86 85
92 Byrd, Redding 10 Brookstone 25:19.48 86
93 Hunt, Meri Ellis 10 Mt. Paran Christian 25:25.16 87
94 Wilkison, Katherine 12 Mt. Pisgah C 25:26.42 88
95 Harvard, Hayden 11 Fellowship C 25:27.30 89
96 Keeter, Marie 12 Mt. Pisgah C 25:28.37 90
97 Wickline, Katie 11 Mt. Pisgah C 25:28.79 91
98 Claeys, Julia 9 Fellowship C 25:30.40 92
99 Suarez, Katharine 9 Athens Academy 25:38.07 93
100 Deel, Kaylin 12 Landmark Christian 25:43.94 94
101 Farmer, Kristen 10 Mt. Paran Christian 25:52.90 95
102 Gibney, Emma 11 Savannah Cou 25:53.59 96
103 Chappell, Sarah Jane 9 Savannah Cou 26:12.30 97
104 Whaley, Spencer 10 Paideia 26:21.60 98
105 Schambach, Maggie 12 Savannah Christian 26:33.63 99
106 Blackmar, Mary Ellen 11 Brookstone 26:34.01 100
107 Harrison, Maddie 12 Fellowship C 27:18.45 101
108 White, Abby 12 Brookstone 27:45.69 102
109 Harvard, Emmi 9 Fellowship C 27:46.36 103
110 Marmon, Ansley 9 Fellowship C 27:55.26 104
111 Hankins, Hannah 12 Landmark Christian 28:10.57 105
112 Culpepper, Bethel 9 Brookstone 28:26.51 106
113 Tysor, Amanda 11 Landmark Christian 29:40.50 107
114 Moffett, Charlotte 9 Savannah Cou 30:52.36 108
115 Moffett, Kate 10 Savannah Cou 34:01.77 109
Event 10 Girls 5k Run CC A PRIVATE
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Pace Academy 99 12 19 21 22 25 35 50
Total Time: 1:49:54.54
Average: 21:58.91
2 Providence Christian 116 2 5 27 38 44 49 54
Total Time: 1:46:42.51
Average: 21:20.51
3 Darlington 116 8 15 17 29 47 51 61
Total Time: 1:49:18.01
Average: 21:51.61
4 First Presbyterian 157 7 10 32 33 75 77 82
Total Time: 1:50:59.05
Average: 22:11.81
5 Hebron Christian Academy 162 16 18 20 48 60 65 67
Total Time: 1:52:31.67
Average: 22:30.34
6 Holy Innocents' 177 14 30 36 41 56 81
Total Time: 1:52:45.32
Average: 22:33.07
7 Athens Christian 179 6 26 34 55 58 63 72
Total Time: 1:52:01.79
Average: 22:24.36
8 Paideia 202 9 40 42 45 66 69 98
Total Time: 1:53:12.48
Average: 22:38.50
9 Landmark Christian 203 1 3 31 74 94 105 107
Total Time: 1:51:08.09
Average: 22:13.62
10 Athens Academy 236 11 24 52 73 76 79 93
Total Time: 1:55:49.12
Average: 23:09.83
11 Mt. Pisgah Christian 284 23 39 64 70 88 90 91
Total Time: 1:58:18.17
Average: 23:39.64
12 Savannah Christian 310 28 57 62 80 83 84 99
Total Time: 1:59:37.99
Average: 23:55.60
13 Mt. Paran Christian 320 43 53 59 78 87 95
Total Time: 1:59:56.94
Average: 23:59.39
14 Fellowship Christian 323 4 37 89 92 101 103 104
Total Time: 2:00:31.36
Average: 24:06.28
15 Savannah Country Day 337 13 46 85 96 97 108 109
Total Time: 2:01:39.81
Average: 24:19.97
16 Brookstone 427 68 71 86 100 102 106
Total Time: 2:07:52.87
Average: 25:34.58
Event 11 Boys 5k Run CC AAAAA
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Poteet, Logan 11 Kell 16:13.38
2 Stockwell, Davis 10 Lakeside, DeKalb 16:26.80 1
3 Weegar, Justin 11 Evans 16:42.59 2
4 Jones, Corey 12 Richmond Hill 16:53.09 3
5 Raville, John 12 Whitewater 16:53.63 4
6 Costa, Christopher 12 Sequoyah 16:53.70 5
7 Salter, Josh 12 Northview 16:55.57 6
8 Ashmead, Nicholas 12 Flowery Branch 16:55.65 7
9 Bowles, Christian 11 Lakeside, Evans 16:56.96 8
10 Martinez, Miguel 11 Flowery Branch 16:58.26 9
11 Young, Brian 12 Flowery Branch 17:02.35 10
12 Mattingly, Josh 12 McIntosh 17:04.77 11
13 Robinson, Jacob 12 Hiram 17:06.80 12
14 Adams, James 12 Starr's Mill 17:10.83 13
15 Sahlu, Gidey 11 Clarkston 17:12.64 14
16 Clark, Allen 9 Lakeside, Evans 17:15.96 15
17 Harris, Chase 11 Bainbridge 17:17.69 16
18 Wright, William 12 Winder-Barrow 17:19.61 17
19 Townsend, Jon 12 Greenbrier 17:21.10 18
20 Cunningham, Jamie 12 Northview 17:23.71 19
21 Quintana, Carlos 12 Pope 17:27.87 20
22 Hancock, Cory 12 North Paulding 17:29.02 21
23 Aimable, Muhozi 12 Clarkston 17:29.78 22
24 Jaeger, Andrew 12 McIntosh 17:31.80 23
25 Darlymple, Connor 12 Union Grove 17:32.11 24
26 Warner, Max 10 Forsyth Central 17:32.87 25
27 Abbkar, Abbas 10 Clarkston 17:33.31 26
28 Garriques, Brennan 11 Creekview 17:33.47
29 Fiorello, Taylor 12 Flowery Branch 17:34.66 27
30 Tumbo, Leiso 12 Clarkston 17:35.27 28
31 Slavik, James 12 Flowery Branch 17:35.34 29
32 Burkley, Adam 10 Northview 17:36.44 30
33 Zvirbulis, Nick 12 Apalachee 17:37.08 31
34 Scott, Kameron Milton 17:37.38
35 Wilson, Jeryck 10 Cedar Shoals 17:39.19
36 Murrock, Seamus 11 Whitewater 17:39.51 32
37 Keisling, Connor 11 Lakeside, DeKalb 17:41.53 33
38 Olsen, Kevin 11 Allatoona 17:44.30 34
39 Cook, Adam 11 North Paulding 17:44.88 35
40 Nail, Parker 10 Whitewater 17:47.49 36
41 Harp, Don 10 Whitewater 17:48.83 37
42 Ortega, Juan 11 Gainesville 17:48.84 38
43 Banks, Dreyve'on 12 Bainbridge 17:48.86 39
44 Mohamed, Suheib 9 Clarkston 17:48.87 40
45 Sadik, Hussen 12 Clarkston 17:49.37 41
46 Perez, Abraham 12 Northside, Columbus 17:50.67 42
47 Rowden, Tony 12 Winder-Barrow 17:51.32 43
48 Hughes, Logan 11 Greenbrier 17:52.24 44
49 Sewell, Marc 12 Union Grove 17:52.43 45
50 Weis, Blake 11 Sequoyah 17:52.57 46
51 Harper, Harrison 11 Lakeside, Evans 17:52.98 47
52 Chaknis, John 12 Greenbrier 17:53.08 48
53 Stewart, Alex 11 Greenbrier 17:53.13 49
54 Casado, Alex 11 Starr's Mill 17:53.56 50
55 Bongiovi, Spencer 12 Greenbrier 17:53.75 51
56 Rudd, John 12 North Atlanta 17:57.20 52
57 Whiten, Drew 10 North Paulding 17:59.01 53
58 Beck, Mitchell 11 Lakeside, Evans 17:59.79 54
59 Veneziale, Greg 12 North Paulding 17:59.93 55
60 Martinez-Santiago, Leo 12 Glynn Academy 18:00.51 56
61 Carter, Robert 11 Sequoyah 18:00.91 57
62 Tiede, Blake 11 Dunwoody 18:01.24 58
63 Nix, Christian 11 East Paulding 18:01.62
64 Rangel, Diego 11 Gainesville 18:02.48 59
65 O'Callaghan, Grant 10 Flowery Branch 18:03.17 60
66 Huntley, Taylor 12 McIntosh 18:03.98 61
67 McNeal, Ryan 12 Sequoyah 18:05.92 62
68 Meyer, Bryce 9 Northview 18:06.06 63
69 Matthews, Cole 10 Northview 18:06.78 64
70 Williams, Michael 12 South Paulding 18:07.27
71 Breeden, Tyler 11 Lakeside, DeKalb 18:08.13 65
72 Green, Ephraim 11 Union Grove 18:08.18 66
73 Gentile, Tyler 11 Sequoyah 18:10.83 67
74 Atkins, Wes 11 Union Grove 18:11.13 68
75 Gray, Cooper 12 Lakeside, DeKalb 18:12.49 69
76 Golema, Max 10 North Paulding 18:13.45 70
77 Brooks, Anthony 9 Evans 18:14.59 71
78 Tumbo, Bineyam 9 Clarkston 18:15.11 72
79 Holmes, Brandon 11 Union Grove 18:16.03 73
80 Rendon, Joseph 12 Hiram 18:16.07 74
81 Landis, Devin 10 Effingham County 18:16.41 75
82 Pearce, Jackson 9 North Atlanta 18:16.44 76
83 Ivery, Bryce 11 Lakeside, Evans 18:16.72 77
84 Taylor, Jake 11 North Paulding 18:16.76 78
85 Power, Mac 11 North Paulding 18:17.07 79
86 Campbell, Chandler 11 Apalachee 18:17.14 80
87 Kimball, Hunter 9 Jones County 18:17.98 81
88 Brown, LaQuentin 10 Greenbrier 18:18.37 82
89 Warncke, Weston 11 Lakeside, DeKalb 18:18.77 83
90 Moore, Zach 12 Sequoyah 18:19.17 84
91 Dyal, Jeremy 11 Apalachee 18:19.41 85
92 Schuster, Josef 10 Pope 18:20.54 86
93 Garcia, Gustavo 10 Winder-Barrow 18:20.91 87
94 Scott, Will 12 Forsyth Central 18:22.68 88
95 Kinyanjui, Derick 11 Hiram 18:22.97 89
96 Tysor, Josh 9 Starr's Mill 18:24.60 90
97 Wright, Drew 11 Gainesville 18:26.67 91
98 Chester, Austin 10 Hardaway 18:26.80
99 Nigro, Tyler 10 McIntosh 18:26.83 92
100 Galvan, Jorge 11 Gainesville 18:27.02 93
101 Hicks, Tanner 11 Richmond Hill 18:27.06 94
102 Villamater, Timmy 11 Winder-Barrow 18:29.36 95
103 Bellack, Tyler 11 Allatoona 18:31.35 96
104 Johnson, Quinton 12 Dunwoody 18:32.14 97
105 O'Connor, Ricky 11 Northview 18:32.34 98
106 Marratta, Bryce 12 Woodland, Ca 18:33.42 99
107 Daniel, Harrison 10 Winder-Barrow 18:33.51 100
108 Reynolds, Josh 12 McIntosh 18:33.81 101
109 Gizelbach, Cole 10 Forsyth Central 18:33.89 102
110 Howell, Jarrod 11 Pope 18:34.30 103
111 Wilson, Alexander 10 McIntosh 18:36.20 104
112 Peacock, Tanner 11 Gainesville 18:38.30 105
113 Carter, Caleb 11 Richmond Hill 18:39.00 106
114 Jones, Zachary 12 Richmond Hill 18:39.67 107
115 Guzman, Gerson 11 Pope 18:39.80 108
116 Saulino, Joey 12 Lakeside, DeKalb 18:40.96 109
117 Gelabert, Samuel 10 Thomas Co. Central 18:41.27 110
118 Stroud, Frederick 11 Glynn Academy 18:41.75 111
119 Hill, Jamorris 12 Bradwell Institute 18:42.60 112
120 Hilinski, Kevin 11 Starr's Mill 18:42.72 113
121 Long, Jack 10 North Atlanta 18:42.99 114
122 Goldstein, Noah 12 Dunwoody 18:43.61 115
123 Velazquez, Cadmiel 11 Dunwoody 18:44.50 116
124 Clark, James 11 Woodland, Ca 18:45.03 117
125 Pavel, Garrison 12 Starr's Mill 18:46.12 118
126 Tribou, Jack 10 North Atlanta 18:46.18 119
127 Chimenti, Billy 10 Sequoyah 18:47.08 120
128 Durham, Nicholas 10 North Atlanta 18:47.40 121
129 Kidd, Austin 10 Northside, Columbus 18:47.70 122
130 Kay, Dakota 10 Winder-Barrow 18:48.47 123
131 Webb, Charlie 10 Forsyth Central 18:48.95 124
132 Barringer, Cullen 12 Effingham County 18:49.06 125
133 Mitchell, Reese 9 Forsyth Central 18:50.96 126
134 Kraska, Matt 12 Pope 18:51.25 127
135 Alatorre, Felipe 11 Evans 18:51.50 128
136 Cox, Hayden 12 Northview 18:51.53 129
137 Ochoa, Bryan 12 Union Grove 18:51.88 130
138 Hasse, Will 10 Forsyth Central 18:52.04 131
139 Lauff, Cole 12 Pope 18:52.67 132
140 Greer, Jacob 10 Pope 18:55.79 133
141 Ross, Benson 11 Dunwoody 18:56.59 134
142 Walker, Chance 11 Harris County 18:57.13 135
143 Watson, Jackson 9 Dunwoody 18:57.38 136
144 Tibbetts, Nick 12 Jones County 18:58.86 137
145 Greene, Brenden 10 Bainbridge 18:59.54 138
146 Cyr, Ian 10 Evans 19:00.65 139
147 Caudell, Andy 9 Greenbrier 19:00.77 140
148 Fontinel, Merit 10 Apalachee 19:01.54 141
149 Spears, Steven 10 North Atlanta 19:02.42 142
150 Pursell, Will 10 Winder-Barrow 19:04.52 143
151 Harp, Harry 9 Whitewater 19:04.79 144
152 Stanley, Matt 11 Allatoona 19:05.60 145
153 Higgins, Jedrek 12 Lakeside, DeKalb 19:05.68 146
154 Harben, Daniel 12 Gainesville 19:07.32 147
155 Walker, Zarrius 11 Richmond Hill 19:08.84 148
156 Knapper, Quinn 10 Whitewater 19:11.31 149
157 Hall, Johnathan 12 McIntosh 19:12.85 150
158 Warner, Hart 12 Glynn Academy 19:13.96 151
159 Enfinger, Bennett 10 Bainbridge 19:14.06 152
160 Hudson, Jake 9 Gainesville 19:14.55 153
161 Barrere, Carter 12 Woodland, Ca 19:15.24 154
162 Smith, Damir 10 Whitewater 19:16.23 155
163 Lemmon, Brooks 9 Lakeside, Evans 19:17.75 156
164 Leep, Christian 9 Evans 19:18.41 157
165 Ussery, Tripp 10 Jones County 19:20.28 158
166 Bacastow, Wesley 10 Forsyth Central 19:22.45 159
167 Donna, Ryan 10 Richmond Hill 19:22.50 160
168 Gillespie, Ian 11 Jones County 19:23.82 161
169 Snyder, Will 12 Glynn Academy 19:24.03 162
170 Wells, Michael 11 Richmond Hill 19:24.72 163
171 Gordon, Kendall 10 Jones County 19:24.87 164
172 Morales, Juan 9 Apalachee 19:25.13 165
173 Firebaugh, Owen 12 Dunwoody 19:29.22 166
174 Carr, Dalton 10 Jones County 19:31.76 167
175 Barnes, Jake 9 Jones County 19:34.51 168
176 Gunter, Alex 12 Allatoona 19:37.34 169
177 Lyles, Chris 12 Bradwell Institute 19:38.78 170
178 Dee, Jerrious 10 Thomas Co. Central 19:39.02 171
179 Henley, Brian 10 Hiram 19:39.47 172
180 Fowler, Logan 11 Effingham County 19:40.09 173
181 Warren, Josh 11 Starr's Mill 19:40.19 174
182 Churchwell, Noah 10 Northside, Columbus 19:40.29 175
183 Jolly, Thomas 9 Woodland, Ca 19:41.21 176
184 Matute, Jack 9 North Atlanta 19:42.32 177
185 McIntosh, Noah 9 Effingham County 19:42.59 178
186 Gibbs, MacKinnon 10 Glynn Academy 19:42.61 179
187 Williams, Logan 10 Hiram 19:49.27 180
188 Way, Joe 9 Lakeside, Evans 19:49.93 181
189 Matthews, Dustin 10 Northside, Columbus 19:51.33 182
190 Giltz, Jacob 9 Woodland, Ca 19:53.74 183
191 Harilal, Henri 10 Evans 19:54.35 184
192 Nix, Kaemann 10 Woodland, Ca 19:54.83 185
193 Hardy, Jacoby 12 Bradwell Institute 19:58.22 186
194 Fingerlos, Scott 12 Effingham County 19:58.94 187
195 Archer, Dalton 11 Evans 20:06.14 188
196 Dominguez, Fransisco 11 Apalachee 20:07.55 189
197 Miller, Brian 10 Allatoona 20:09.15 190
198 Sapp, Nakia 11 Bradwell Institute 20:11.99 191
199 Mason, Scott 11 Bradwell Institute 20:12.28 192
200 Hill, Garrett 10 Allatoona 20:12.95 193
201 Williams, Joshua 11 Thomas Co. Central 20:13.21 194
202 Stanley, Jacob 12 Apalachee 20:15.16 195
203 Thomas, Jahneel 10 Hiram 20:16.05 196
204 Smith, Austin 12 Hiram 20:16.59 197
205 Sellers, Dallas 11 Thomas Co. Central 20:16.81 198
206 Wilhem, Conley 10 Thomas Co. Central 20:18.14 199
207 Goodstein, Graham 10 Glynn Academy 20:19.66 200
208 Osborn, Matthew 11 Allatoona 20:22.22 201
209 Waddell, Perry 10 Bainbridge 20:23.25 202
210 Torres, Gamaliel 11 Northside, Columbus 20:29.25 203
211 Harris, Trayvon 12 Bradwell Institute 20:29.30 204
212 Cox, Ben 11 Bainbridge 20:34.66 205
213 Newton, Brandon 9 Harris County 20:36.86 206
214 Harris, Donte 11 Bradwell Institute 20:40.14 207
215 Tracy, Steven 11 Glynn Academy 20:45.62 208
216 Graham, Grayson 10 Bainbridge 20:46.90 209
217 Wiley, Nick 10 Harris County 20:58.59 210
218 Godby, Robby 12 Effingham County 21:02.68 211
219 Camp, William 10 Effingham County 21:03.55 212
220 Starr, Dima 9 Harris County 21:04.64 213
221 Smith, Terrance 11 Thomas Co. Central 21:07.54 214
222 Whittington, Richmond 11 Northside, Columbus 21:13.65 215
223 McCrady, Cody 12 Harris County 21:17.66 216
224 Shewbert, Jake 10 Flowery Branch 21:18.81 217
225 Guthrie, Patrick 12 Harris County 21:19.33 218
226 Kerns, Dalton 12 Northside, Columbus 21:27.09 219
227 Lee, John 9 Harris County 21:40.71 220
228 Christopher, Lashone 10 Thomas Co. Central 21:58.83 221
229 Chand, Michael 11 Union Grove 23:01.41 222
Event 11 Boys 5k Run CC AAAAA
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Flowery Branch 82 7 9 10 27 29 60 217
Total Time: 1:26:06.26
Average: 17:13.26
2 Clarkston 130 14 22 26 28 40 41 72
Total Time: 1:27:39.87
Average: 17:31.98
3 Northview 182 6 19 30 63 64 98 129
Total Time: 1:28:08.57
Average: 17:37.72
4 Lakeside, Evans 201 8 15 47 54 77 156 181
Total Time: 1:28:22.41
Average: 17:40.49
5 Greenbrier 210 18 44 48 49 51 82 140
Total Time: 1:28:53.30
Average: 17:46.66
6 North Paulding 234 21 35 53 55 70 78 79
Total Time: 1:29:26.29
Average: 17:53.26
7 Sequoyah 237 5 46 57 62 67 84 120
Total Time: 1:29:03.93
Average: 17:48.79
8 Lakeside, DeKalb 251 1 33 65 69 83 109 146
Total Time: 1:28:47.72
Average: 17:45.55
9 Whitewater 253 4 32 36 37 144 149 155
Total Time: 1:29:14.25
Average: 17:50.85
10 Union Grove 276 24 45 66 68 73 130 222
Total Time: 1:29:59.88
Average: 17:59.98
11 McIntosh 288 11 23 61 92 101 104 150
Total Time: 1:29:41.19
Average: 17:56.24
12 Winder-Barrow 342 17 43 87 95 100 123 143
Total Time: 1:30:34.71
Average: 18:06.95
13 Starr's Mill 384 13 50 90 113 118 174
Total Time: 1:30:57.83
Average: 18:11.57
14 Gainesville 386 38 59 91 93 105 147 153
Total Time: 1:31:23.31
Average: 18:16.67
15 Pope 444 20 86 103 108 127 132 133
Total Time: 1:31:53.76
Average: 18:22.76
16 Richmond Hill 458 3 94 106 107 148 160 163
Total Time: 1:31:47.66
Average: 18:21.54
17 Forsyth Central 465 25 88 102 124 126 131 159
Total Time: 1:32:09.35
Average: 18:25.87
18 North Atlanta 482 52 76 114 119 121 142 177
Total Time: 1:32:30.21
Average: 18:30.05
19 Evans 497 2 71 128 139 157 184 188
Total Time: 1:32:07.74
Average: 18:25.55
20 Apalachee 502 31 80 85 141 165 189 195
Total Time: 1:32:40.30
Average: 18:32.06
21 Dunwoody 520 58 97 115 116 134 136 166
Total Time: 1:32:58.08
Average: 18:35.62
22 Hiram 527 12 74 89 172 180 196 197
Total Time: 1:33:14.58
Average: 18:38.92
23 Bainbridge 547 16 39 138 152 202 205 209
Total Time: 1:33:43.40
Average: 18:44.68
24 Allatoona 634 34 96 145 169 190 193 201
Total Time: 1:35:07.74
Average: 19:01.55
25 Glynn Academy 659 56 111 151 162 179 200 208
Total Time: 1:35:02.86
Average: 19:00.58
26 Jones County 701 81 137 158 161 164 167 168
Total Time: 1:35:25.81
Average: 19:05.17
27 Northside, Columbus 724 42 122 175 182 203 215 219
Total Time: 1:36:39.24
Average: 19:19.85
28 Woodland, Cartersville 729 99 117 154 176 183 185
Total Time: 1:36:08.65
Average: 19:13.73
29 Effingham County 738 75 125 173 178 187 211 212
Total Time: 1:36:27.09
Average: 19:17.42
30 Bradwell Institute 851 112 170 186 191 192 204 207
Total Time: 1:38:43.87
Average: 19:44.78
31 Thomas Co. Central 872 110 171 194 198 199 214 221
Total Time: 1:39:08.45
Average: 19:49.69
32 Harris County 980 135 206 210 213 216 218 220
Total Time: 1:42:54.88
Average: 20:34.98
Event 12 Girls 5k Run CC AAAAA
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Billings, Lindsay 10 Northview 19:12.30 1
2 Cameron, Alex 12 Dunwoody 19:29.48 2
3 Kehoe, Ashley 10 Pope 19:52.27 3
4 Nelson, Caroline 9 Northgate 19:59.31 4
5 Hooker, Alyssa 9 Lakeside, Evans 20:05.74 5
6 Mihalis, Morgan 9 Lakeside, DeKalb 20:06.64 6
7 Hammesfahr, Rachel 10 Richmond Hill 20:07.13 7
8 Elliott, Amanda 12 Richmond Hill 20:12.61 8
9 Weathers, Micah 9 Winder-Barrow 20:15.06 9
10 Mathis, Abbigayle 12 Villa Rica 20:16.77
11 Palermo, Amber 12 Winder-Barrow 20:28.11 10
12 Pearce, Madeline 10 North Atlanta 20:30.43 11
13 Gollnick, Hailey 12 Starr's Mill 20:31.45 12
14 Hayden, Anna 10 Riverwood 20:31.99 13
15 Sheffield, Allyssa 11 East Paulding 20:34.88 14
16 Braswell, Paige 12 Bainbridge 20:36.30 15
17 Yue, Tiffany 10 Northview 20:38.70 16
18 Camron, Catie 12 Woodland, Ca 20:44.41 17
19 Way, Lara 12 Lakeside, Evans 20:44.43 18
20 Sills, Ann-Marie 10 Dunwoody 20:45.76 19
21 Barefield, Anna 10 Northview 20:46.14 20
22 Terwilliger, Olivia 9 Kell 20:52.78
23 Boulineau, Rachel 11 Creekview 20:53.32 21
24 Bellora, Caitlin 11 Northgate 20:56.45 22
25 Graves, Elizabeth 9 Riverwood 21:00.19 23
26 Sims, Emily 11 Starr's Mill 21:01.55 24
27 Heavern, Ansley 10 Dunwoody 21:02.99 25
28 Tilton, Jenna 12 Rome 21:05.98 26
29 Payne, Jasmine 12 Lakeside, Evans 21:06.56 27
30 Ward, Cassie 11 Flowery Branch 21:08.29 28
31 Kopec, Sophie 9 Northview 21:11.71 29
32 LeClaire, Alyssa 10 McIntosh 21:12.46 30
33 Snell, Taylor 11 McIntosh 21:12.55 31
34 Smith, Alexis 10 Whitewater 21:13.54 32
35 Tanner, Kaylie 12 Flowery Branch 21:14.72 33
36 Marionneaux, Hannah 10 Lakeside, Evans 21:15.46 34
37 Devert, Ashley 9 Loganville 21:16.65 35
38 Hood, Alana 12 Whitewater 21:16.80 36
39 Smith, Corrie 9 Lakeside, DeKalb 21:18.77 37
40 Finn, Claire 10 Northview 21:19.32 38
41 Breeden, Sarah 10 Lakeside, DeKalb 21:20.48 39
42 Powell, Brittany 10 Pope 21:23.36 40
43 Lee, Erica 10 Northgate 21:24.40 41
44 Warren, Mallory 11 Woodland, Ca 21:24.93 42
45 Mcnamara, Lera 12 Creekview 21:25.33 43
46 Boland, Kate 10 Jones County 21:27.00 44
47 Handel, Sophie 10 Starr's Mill 21:30.22 45
48 Zander-Velloso, Tarna 11 McIntosh 21:32.87 46
49 Samples, Taylor 12 North Atlanta 21:33.19 47
50 Shillingsburg, Laura 11 Greenbrier 21:36.85 48
51 Outlaw, MaNicqua 11 Johnson County 21:37.51
52 Gallivan, Kuersten 12 North Springs 21:38.00
53 Scott, Charlene 12 Glynn Academy 21:38.00 49
54 Hagopian, Shannon 12 Lakeside, DeKalb 21:38.16 50
55 Markowski, Katherine 11 Greenbrier 21:38.62 51
56 Marsh, Shannon 10 Northview 21:41.02 52
57 Holder, Kaitlyn 9 Jones County 21:42.23 53
58 Price, Hannah 9 Lakeside, DeKalb 21:44.17 54
59 Bennett, Kendel 9 Creekview 21:46.77 55
60 Shipps, Abigail 10 North Atlanta 21:47.45 56
61 Tutt, Glenda 10 North Atlanta 21:47.64 57
62 Coolidge, Natalie 9 North Paulding 21:47.96 58
63 Ward, Rachel 9 McIntosh 21:49.12 59
64 Phinney, Sarah 10 Starr's Mill 21:49.76 60
65 Washington, Keirra 10 Tucker 21:54.15 61
66 Finn, Kate 12 Northview 21:54.49 62
67 Taylor, Ashley 12 North Paulding 21:55.42 63
68 Conoley, Ellie 11 Dunwoody 21:55.94 64
69 Peters, Stephanie 12 North Paulding 21:57.46 65
70 Perez, Kianna 12 Winder-Barrow 21:57.47 66
71 Ussery, Alycia 10 Richmond Hill 22:00.40 67
72 Drew, Sydney 10 Dunwoody 22:05.03 68
73 Baltus, Kierstan 12 Flowery Branch 22:05.90 69
74 Spivey, Chandler 12 Loganville 22:06.09 70
75 Regitz, Grace 11 Pope 22:08.09 71
76 Conrad, Annie 10 Creekview 22:08.45 72
77 Hardister, Jennifer 12 Dunwoody 22:08.51 73
78 Sheaffer, Kristen 12 Pope 22:09.12 74
79 Oliviares, Alejandria 10 North Paulding 22:09.57 75
80 Ramos, Jacqueline 12 Evans 22:11.65 76
81 Fahrnbauer, Camille 11 Creekview 22:14.57 77
82 Nasr, Arielle 10 North Paulding 22:14.59 78
83 Dickinson, Abi 10 Starr's Mill 22:15.38 79
84 Harris, Katie 12 Woodland, Ca 22:15.79 80
85 Hollowell, Emily 11 Richmond Hill 22:16.33 81
86 Pastirik, Carsen 12 Lakeside, DeKalb 22:16.77 82
87 Huber, Grace 11 Lakeside, Evans 22:17.40 83
88 Dickens, Alexandria 11 Rome 22:19.03 84
89 Henry, Brealle 11 Northside, Columbus 22:20.13 85
90 Johnson, McKenna 11 North Atlanta 22:21.29 86
91 Dill, Caroline 9 Dunwoody 22:23.84 87
92 Hunt, Madison 11 Whitewater 22:24.06 88
93 Hayes, Macy 11 Winder-Barrow 22:24.64 89
94 Wolf, Jessica 9 Loganville 22:25.94 90
95 Lee, Taylor 10 Northgate 22:27.31 91
96 Umila, Caitlin 9 McIntosh 22:27.93 92
97 Crow, Merm 11 Flowery Branch 22:28.26 93
98 Van Sickle, Marina 9 Effingham County 22:28.69 94
99 Greulich, Emily 10 Woodland, Ca 22:28.87 95
100 Giles, Heather 11 Pope 22:30.32 96
101 Kopkowski, Emma 10 Pope 22:32.34 97
102 Holliman, Alana 9 Greenbrier 22:33.68 98
103 Thornton, Heather 9 Pope 22:36.00 99
104 Walker, Anna 10 Riverwood 22:44.32 100
105 Giorgianni, Chloe 11 Richmond Hill 22:45.03 101
106 Norman, Camille 11 McIntosh 22:45.72 102
107 Cook, Ramsey 9 Rome 22:47.90 103
108 Cohan, Auburn 10 North Paulding 22:47.98 104
109 Beavers, Heather 11 Loganville 22:48.74 105
110 Sams, Ella 10 Clarke Central 22:51.31 106
111 Buelow, Jackie 10 Richmond Hill 22:53.02 107
112 Gill, Rachel 12 Riverwood 22:54.18 108
113 Hufstetler, Rebeckah 9 Rome 22:55.03 109
114 McArthur, Madi 11 Greenbrier 22:56.03 110
115 Waters, Amelia 11 Flowery Branch 22:56.41 111
116 Schlitz, Isabella 10 Rome 22:58.36 112
117 Stone, Jasmine 12 Evans 23:01.68 113
118 Kirkland, Katie 11 Whitewater 23:01.78 114
119 Hembold, McKenzie 10 Whitewater 23:03.23 115
120 Martin, Isabell 11 Winder-Barrow 23:03.33 116
121 Zemmali, Lydia 10 North Atlanta 23:06.30 117
122 Grant, Ashley 10 Flowery Branch 23:08.54 118
123 Daniels, Palmer 12 Lakeside, DeKalb 23:08.86 119
124 Nails, Tori 10 Starr's Mill 23:09.40 120
125 Zambrana, Jazmin 12 Starr's Mill 23:09.83 121
126 Durling, Lexi 9 Flowery Branch 23:10.43 122
127 Cain, Ansley 9 Lee County 23:10.48 123
128 Foster, Jessie 10 Glynn Academy 23:11.19 124
129 Mallory, Tia 9 Jones County 23:14.03 125
130 Townsend, Madison 10 Greenbrier 23:17.76 126
131 Staton, Dara 10 Creekview 23:18.45 127
132 Pittman, Frannie 9 Jones County 23:21.23 128
133 Howard, Aaliyah 11 Bradwell Institute 23:21.46 129
134 Wooley, Grace 9 East Paulding 23:21.62 130
135 Oberholtzer, Margret 12 Riverwood 23:21.76 131
136 Delaria, Kendall 11 North Atlanta 23:22.50 132
137 Silver, Rachel 9 Loganville 23:24.86 133
138 Glorvigen, Elise 9 Northgate 23:25.13 134
139 Kuras, Catherine 12 Whitewater 23:25.62 135
140 Haggins, Kimberly 12 Thomas Co. Central 23:26.30 136
141 Duncan, Magdalen 11 Riverwood 23:27.04 137
142 Shepherd, Rachel 10 Richmond Hill 23:30.38 138
143 Basch, Caroline 11 East Paulding 23:30.91 139
144 Mansoura, Xena 10 Rome 23:31.11 140
145 Malareky, Madison 12 Greenbrier 23:31.31 141
146 McQuary, Madison 9 Riverwood 23:31.59 142
147 Fugate, Juliana 9 Northgate 23:35.34 143
148 Carpenter, Sara 9 Winder-Barrow 23:35.40 144
149 Darsey, McKaylin 10 Bradwell Institute 23:35.67 145
150 Jackson, Lydia 9 Clarke Central 23:37.15 146
151 Barnes, Kate 12 Woodland, Ca 23:38.42 147
152 Ray, Cassie 11 Northside, Columbus 23:38.79 148
153 Mauldin, Grace 9 Clarke Central 23:40.03 149
154 Spratt, Sydney 9 Lakeside, Evans 23:41.58 150
155 Thomas, Channing 12 Whitewater 23:42.94 151
156 Bryant, Cheney 12 Thomas Co. Central 23:43.30 152
157 Caldwell, Caroline 9 Clarke Central 23:43.38 153
158 Zaubi, Nicole 10 McIntosh 23:47.60 154
159 Roads, Laura 11 Northgate 23:49.91 155
160 Shaver, Kaylee 12 Thomas Co. Central 23:50.18 156
161 Owens, Katie 12 Thomas Co. Central 23:52.99 157
162 Owen, Sydney 10 Woodland, Ca 23:53.18 158
163 Weber, Jasmine 11 East Paulding 23:56.59 159
164 Faber, Quincy 11 North Paulding 24:03.02 160
165 Lopez, Sofia 9 Clarke Central 24:06.62 161
166 Saupe, Gabrielle 12 Clarke Central 24:06.63 162
167 Bonds, Elizabeth 9 Glynn Academy 24:07.03 163
168 Sizemore, Kourtney 12 Effingham County 24:18.69 164
169 Gurnee, Holly 9 Jones County 24:19.98 165
170 Miller, Morgan 10 Northside, Columbus 24:22.98 166
171 Banks, Ashtin 9 Thomas Co. Central 24:22.99 167
172 Cox, Caleigh 9 Lakeside, Evans 24:26.82 168
173 Harilal, Anisha 9 Evans 24:28.45 169
174 Nix, Olivia 9 East Paulding 24:29.14 170
175 Boland, Maria 11 Jones County 24:29.48 171
176 Mizell, May 11 Loganville 24:31.78 172
177 Gray, Tia 9 Northside, Columbus 24:32.18 173
178 Bilodeau, Tara 9 Creekview 24:33.44 174
179 Cofer, Anna 12 Loganville 24:36.21 175
180 Duffy, Amber 11 Winder-Barrow 24:42.06 176
181 Overstreet, Allie 11 Greenbrier 24:44.23 177
182 Nagy, Rachael 10 Lee County 24:50.72 178
183 Tudor, Kayley 11 Thomas Co. Central 25:08.58 179
184 Powell, Jamia 10 Bainbridge 25:11.44 180
185 Zaccaria-Jeffers, Isabel 12 Clarke Central 25:14.84 181
186 McNeill, Alexia 11 Evans 25:23.49 182
187 Mills, Tamia 12 Lee County 25:30.46 183
188 Sapp, Alexandra 11 Glynn Academy 25:30.74 184
189 Jeffries, Emma 9 East Paulding 25:33.43 185
190 Mann, Zaria 9 Tucker 25:34.55 186
191 Calvin, Michaela 11 Bradwell Institute 25:36.70 187
192 Alves, Karla 9 Woodland, Ca 25:37.48 188
193 Deal, Faith 10 Effingham County 25:40.47 189
194 Leahy, Annmarie 10 East Paulding 25:42.48 190
195 Gonzalez, Marisa 9 Northside, Columbus 25:44.16 191
196 Gutierrez, Angie 10 Thomas Co. Central 25:45.35 192
197 Walsh, Taylor 10 Effingham County 25:53.16 193
198 Davis, Savannah 9 Jones County 25:53.26 194
199 Paustian, Tamarrian 9 Lee County 26:18.18 195
200 Dupree, Kendall 10 Northside, Columbus 26:18.73 196
201 Gustavson, Caroline 11 Glynn Academy 26:20.89 197
202 Slaughter, Sydney 10 Evans 26:29.13 198
203 Kaeser, Ashley 10 Effingham County 26:42.66 199
204 Gates, Le'Undra 11 Tucker 26:50.79 200
205 Chochol, Haley 10 Evans 26:57.38 201
206 Miller, Maddie 10 Evans 27:03.08 202
207 Barrios, Honoria 11 Bainbridge 27:14.91 203
208 Pound Walck, Ashlyn 11 Effingham County 27:35.52 204
209 Pate, Jamie 12 Northside, Columbus 27:51.27 205
210 Vandevelde, Meredith 9 Glynn Academy 28:01.00 206
211 Harris, Aminata 10 Tucker 28:09.46 207
212 Poore, Taylor 10 Effingham County 28:16.55 208
213 Willis, Ralyn 11 Bainbridge 28:26.68 209
214 Graham, Jordan 11 Bainbridge 28:29.21 210
215 Fallin, Josie 11 Lee County 28:40.44 211
216 Sapp, Shawntrice 11 Bradwell Institute 29:14.78 212
217 Brechin, Anna 12 Tucker 30:23.23 213
218 Landford, Marguerite 11 Glynn Academy 30:29.44 214
219 Jones, Abbie 11 Bainbridge 30:36.22 215
220 Griffin, Emma 12 Bainbridge 31:04.71 216
221 Lindsey, Demonika 12 Bradwell Institute 37:31.56 217
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Northview 104 1 16 20 29 38 52 62
Total Time: 1:43:08.17
Average: 20:37.64
2 Lakeside, Evans 167 5 18 27 34 83 150 168
Total Time: 1:45:29.59
Average: 21:05.92
3 Dunwoody 178 2 19 25 64 68 73 87
Total Time: 1:45:19.20
Average: 21:03.84
4 Lakeside, DeKalb 186 6 37 39 50 54 82 119
Total Time: 1:46:08.22
Average: 21:13.65
5 Starr's Mill 220 12 24 45 60 79 120 121
Total Time: 1:47:08.36
Average: 21:25.68
6 North Atlanta 257 11 47 56 57 86 117 132
Total Time: 1:48:00.00
Average: 21:36.00
7 McIntosh 258 30 31 46 59 92 102 154
Total Time: 1:48:14.93
Average: 21:38.99
8 Richmond Hill 264 7 8 67 81 101 107 138
Total Time: 1:47:21.50
Average: 21:28.30
9 Creekview 268 21 43 55 72 77 127 174
Total Time: 1:48:28.44
Average: 21:41.69
10 Pope 284 3 40 71 74 96 97 99
Total Time: 1:48:03.16
Average: 21:36.64
11 Winder-Barrow 290 9 10 66 89 116 144 176
Total Time: 1:48:08.61
Average: 21:37.73
12 Northgate 292 4 22 41 91 134 143 155
Total Time: 1:48:12.60
Average: 21:38.52
13 Flowery Branch 334 28 33 69 93 111 118 122
Total Time: 1:49:53.58
Average: 21:58.72
14 North Paulding 339 58 63 65 75 78 104 160
Total Time: 1:50:05.00
Average: 22:01.00
15 Riverwood 375 13 23 100 108 131 137 142
Total Time: 1:50:32.44
Average: 22:06.49
16 Woodland, Cartersville 381 17 42 80 95 147 158 188
Total Time: 1:50:32.42
Average: 22:06.49
17 Whitewater 385 32 36 88 114 115 135 151
Total Time: 1:50:59.41
Average: 22:11.89
18 Greenbrier 433 48 51 98 110 126 141 177
Total Time: 1:52:02.94
Average: 22:24.59
19 Loganville 433 35 70 90 105 133 172 175
Total Time: 1:52:02.28
Average: 22:24.46
20 Rome 434 26 84 103 109 112 140
Total Time: 1:52:06.30
Average: 22:25.26
21 Jones County 515 44 53 125 128 165 171 194
Total Time: 1:54:04.47
Average: 22:48.90
22 East Paulding 612 14 130 139 159 170 185 190
Total Time: 1:55:53.14
Average: 23:10.63
23 Clarke Central 715 106 146 149 153 161 162 181
Total Time: 1:57:58.49
Average: 23:35.70
24 Glynn Academy 717 49 124 163 184 197 206 214
Total Time: 2:00:47.85
Average: 24:09.57
25 Evans 738 76 113 169 182 198 201 202
Total Time: 2:01:34.40
Average: 24:18.88
26 Northside, Columbus 763 85 148 166 173 191 196 205
Total Time: 2:00:38.24
Average: 24:07.65
27 Thomas Co. Central 768 136 152 156 157 167 179 192
Total Time: 1:59:15.77
Average: 23:51.16
28 Bainbridge 817 15 180 203 209 210 215 216
Total Time: 2:09:58.54
Average: 25:59.71
29 Effingham County 839 94 164 189 193 199 204 208
Total Time: 2:05:03.67
Average: 25:00.74
30 Tucker 867 61 186 200 207 213
Total Time: 2:12:52.18
Average: 26:34.44
31 Bradwell Institute 890 129 145 187 212 217
Total Time: 2:19:20.17
Average: 27:52.04
32 Lee County 890 123 178 183 195 211
Total Time: 2:08:30.28
Average: 25:42.06
Event 13 Boys 5k Run CC A PUBLIC
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Men
1 Smith, Dylan 12 Gordon Lee 17:39.14 1
2 Archer, Will 12 Georgia Mili 17:48.19 2
3 Brannen, Mark 12 Jenkins County 17:49.80 3
4 Drew, Tom 11 Georgia Mili 18:54.81 4
5 Mendoza, Nahum 12 Commerce 19:04.30 5
6 Lageder, Dominik 12 Commerce 19:07.20 6
7 Spires, Ethan 10 Georgia Mili 19:09.76 7
8 Sheffield, Chase 9 Georgia Mili 19:18.53 8
9 Grimsley, Tyler 9 Towns County 19:19.41 9
10 Dillard, Alex 11 Claxton 19:21.40 10
11 Reynolds, Dustin 9 Seminole County 19:26.86 11
12 Sanchez, Israel 10 Montgomery County 19:27.17 12
13 Bostick, Dylan 10 Baconton 19:28.25 13
14 Grooms, Robert 11 Randolph-Clay 19:45.00 14
15 Gonzalez, Juan 12 Montgomery County 19:45.22 15
16 Myers, Mark 10 Jenkins County 19:49.47 16
17 Drayton, Trentin 12 Jenkins County 19:54.23 17
18 Bailey, Hayden 11 Lincoln County 19:57.54
19 Spiler, Zach 9 Georgia Mili 20:05.54 18
20 Wagner, Austin 11 Jenkins County 20:09.65 19
21 Rodriguez, Jose 11 Commerce 20:10.86 20
22 Wagner, Tyler 11 Jenkins County 20:16.58 21
23 Anderson, Ben 10 Claxton 20:23.01 22
24 Sapp, Jr., Marlon 12 Jenkins County 20:26.98 23
25 Knight, Jacob 10 Telfair County 20:31.20 24
26 Ruffin, Keon 10 Jenkins County 20:32.11 25
27 Cornwell, Samuel 11 Baconton 20:32.65 26
28 Fennell, Dylan 12 Montgomery County 20:38.12 27
29 Collins, Justin 9 Gordon Lee 20:44.98 28
30 Dykes, Sebastian 10 Baconton 20:48.89 29
31 Kelleher, Logan 12 Georgia Mili 20:51.55 30
32 Ledford, Marshall 9 Towns County 20:55.33 31
33 Anderson, Seth 11 Claxton 21:21.67 32
34 Mitchell, Thomas 10 Towns County 21:23.29 33
35 Moon, Parker 11 Commerce 21:28.33 34
36 Weimer, Andrew 9 Georgia Mili 21:28.96 35
37 Carr, Levi 12 Hawkinsville 21:42.08 36
38 Buggs, Prince 10 Seminole County 21:44.13 37
39 Fender, Johnathan 11 Echols County 21:45.21 38
40 Sparks, Dalton 12 Claxton 21:45.79 39
41 Carey, Mitchell 10 Telfair County 21:48.08 40
42 Bustamante, Ceasar 12 Towns County 21:56.04 41
43 Woodall, Cody 9 Schley County 22:00.73 42
44 Tenoria, Juan 11 Echols County 22:03.89 43
45 Edwards, Karamell 11 Randolph-Clay 22:09.07 44
46 Thomas, Ronnie 12 Claxton 22:10.63 45
47 Selph, Hunter 9 Telfair County 22:16.77 46
48 Patton, Michael 10 Commerce 22:18.89 47
49 Holland, Hunter 12 Hawkinsville 22:24.78 48
50 Lugo, Alonzo 9 Montgomery County 22:24.97 49
51 Whitehead, Trevor 11 Hawkinsville 22:30.39 50
52 Zermeno, Luis 11 Terrell County 22:32.95
53 Genter, Dakota 11 Gordon Lee 22:38.60 51
54 Delgado, Carlos 11 Echols County 22:40.14 52
55 Waston, Austin 10 Towns County 22:40.93 53
56 Moore, Radarian 9 Seminole County 22:43.13 54
57 Davenport, Chaiz 10 Towns County 22:44.76 55
58 Walker, Sam 11 Gordon Lee 22:46.19 56
59 Murdock, Zach 9 Gordon Lee 22:47.25 57
60 Littles, Aerion 9 Claxton 22:58.90 58
61 Miranda, Jose 12 Commerce 23:00.90 59
62 Murrah, Blake 11 Schley County 23:04.04 60
63 Sharma, Bhrath 11 Randolph-Clay 23:13.71 61
64 Brown, Antonio 9 Baconton 23:15.89 62
65 Ramirez, Aaron 9 Montgomery County 23:18.42 63
66 Woodall, Caleb 9 Schley County 23:20.63 64
67 Reyes, Esequiel 12 Hawkinsville 23:24.07 65
68 Chambers, Hank 10 Towns County 23:24.17 66
69 Mendoza, Emilio 11 Echols County 23:24.56 67
70 Page, Hunter 9 Telfair County 23:37.14 68
71 Harris, Bradley 12 Seminole County 23:46.77 69
72 Gonzalez, Orlando 12 Commerce 23:47.76 70
73 Jones, Quailan 11 Randolph-Clay 23:59.86 71
74 Davis, Tyrus 10 Hawkinsville 24:01.62 72
75 Johnson, Jax 9 Gordon Lee 24:04.07 73
76 Redding, Austin 9 Baconton 24:05.31 74
77 Cross, Brett 10 Hawkinsville 24:07.41 75
78 Wimberly, Devan 10 Baconton 24:13.34 76
79 Hudson, Grant 11 Irwin County 24:22.99 77
80 Griffin, Michael 9 Irwin County 24:25.24 78
81 Williams, Hunter 11 Hawkinsville 24:31.05 79
82 Carter, Joseph 11 Randolph-Clay 25:05.65 80
83 Smith, Daniel 11 Irwin County 25:16.53 81
84 Sanchez, Crescencio 9 Echols County 25:23.60 82
85 Howell, Clayton 9 Baconton 25:35.18 83
86 Snider, Cole 10 Gordon Lee 25:49.96 84
87 Delgado, Roverto 10 Echols County 25:50.06 85
88 Riley, Bradley 9 Seminole County 25:52.06 86
89 Osburn, Travis 9 Schley County 26:34.92 87
90 Howard, Quantavious 9 Randolph-Clay 26:43.92 88
91 Porter, Jacob 10 Seminole County 26:46.53 89
92 Vickers, Colin 11 Irwin County 26:47.91 90
93 Murphy, Roddrick 11 Seminole County 26:53.94 91
94 Leverett, Wyatt 11 Irwin County 28:13.09 92
95 Harrison, Darrian 11 Telfair County 28:28.83 93
96 Vliet, Kyle 11 Claxton 28:32.65 94
97 Macauthur, Ryan 9 Randolph-Clay 28:36.68 95
98 Brunson, Jacob 10 Schley County 29:19.56 96
99 Weeks, Collin 9 Telfair County 29:43.83 97
100 Morales, Miguel 9 Montgomery County 32:05.82 98
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Georgia Military College 39 2 4 7 8 18 30 35
Total Time: 1:35:16.83
Average: 19:03.37
2 Jenkins County 76 3 16 17 19 21 23 25
Total Time: 1:37:59.73
Average: 19:35.95
3 Commerce 112 5 6 20 34 47 59 70
Total Time: 1:42:09.58
Average: 20:25.92
4 Claxton 148 10 22 32 39 45 58 94
Total Time: 1:45:02.50
Average: 21:00.50
5 Montgomery County 166 12 15 27 49 63 98
Total Time: 1:45:33.90
Average: 21:06.78
6 Towns County 167 9 31 33 41 53 55 66
Total Time: 1:46:15.00
Average: 21:15.00
7 Gordon Lee 193 1 28 51 56 57 73 84
Total Time: 1:46:36.16
Average: 21:19.24
8 Baconton 204 13 26 29 62 74 76 83
Total Time: 1:48:10.99
Average: 21:38.20
9 Seminole County 257 11 37 54 69 86 89 91
Total Time: 1:53:32.95
Average: 22:42.59
10 Randolph-Clay 270 14 44 61 71 80 88 95
Total Time: 1:54:13.29
Average: 22:50.66
11 Hawkinsville 271 36 48 50 65 72 75 79
Total Time: 1:54:02.94
Average: 22:48.59
12 Telfair County 271 24 40 46 68 93 97
Total Time: 1:56:42.02
Average: 23:20.41
13 Echols County 282 38 43 52 67 82 85
Total Time: 1:55:17.40
Average: 23:03.48
14 Schley County 349 42 60 64 87 96
Total Time: 2:04:19.88
Average: 24:51.98
15 Irwin County 418 77 78 81 90 92
Total Time: 2:09:05.76
Average: 25:49.16
Event 14 Girls 5k Run CC A PUBLIC
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Meadows, Sarah 9 Gordon Lee 22:46.44 1
2 Vardeman, Ansley 12 Towns County 23:21.77 2
3 Sheffield, Caitlin 12 Towns County 23:51.79 3
4 Rogers, Britian 11 Hawkinsville 24:23.07 4
5 Landry, Brooke 10 Trion 24:25.33 5
6 Lee, Crystal 12 Trion 24:31.59 6
7 Chance, Jenna 10 Trion 24:36.91 7
8 Richards, Elizabeth 10 Johnson County 24:41.96 8
9 Hawkins, Cameron 12 Commerce 24:43.38 9
10 Trudnak, Akyn 10 Commerce 24:45.24 10
11 Tilman, Shanterria 10 Johnson County 25:04.27 11
12 Rodriguez, Madison 9 Commerce 25:13.94 12
13 Reyes, Melissa 9 Hawkinsville 25:27.90 13
14 Hullendar, Nikki 12 Montgomery County 25:33.97 14
15 Lavonia, Dixon 10 Marion County 25:46.15 15
16 Calhoun, Alana 11 Towns County 25:50.09 16
17 Rebecca, Dixon 11 Marion County 25:51.21 17
18 Vardeman, Taylor 12 Towns County 25:52.04 18
19 Keith, Kaitlin 12 Trion 25:53.73 19
20 Parker, Madison 10 Johnson County 26:05.31 20
21 Quijada, Samantha 10 Towns County 26:11.45 21
22 Jenkins, Kenzi 9 Towns County 26:12.59 22
23 Madison, Erica 12 Trion 26:18.03 23
24 Kicklighter, Haley 12 Claxton 26:22.47 24
25 Daniell, Olivia 10 Hawkinsville 26:22.67 25
26 Crumley, Hannah 12 Commerce 26:26.64 26
27 McCannon, Jennifer 12 Commerce 26:27.54 27
28 Ramirez, Lilly 10 Claxton 26:29.58 28
29 Cornwell, Amelia 9 Baconton 26:32.00 29
30 Escobar, Stephanie 9 Baconton 26:32.28 30
31 Neumans, Dakota 10 Irwin County 27:05.62
32 Drayton, Christianna 11 Jenkins County 27:23.72 31
33 Wenzel, Kimberly 9 Baconton 27:26.48 32
34 Deloach, Rachel 11 Claxton 27:27.12 33
35 Berry, Ramona 10 Claxton 27:31.93 34
36 Putman, Julianna 10 Gordon Lee 27:37.86 35
37 Brannen, Alyssa 10 Jenkins County 27:46.24 36
38 Carr, Lissi 12 Hawkinsville 27:55.69 37
39 Sarah, Dixon 11 Marion County 27:56.56 38
40 Chambers, Tori 11 Hawkinsville 27:59.16 39
41 Presley, Nicole 9 Baconton 28:05.19 40
42 Garcia, Julia 12 Montgomery County 28:19.29 41
43 Hill, Laura 11 Claxton 28:21.57 42
44 Smith, Alena 11 Hawkinsville 28:25.61 43
45 Carter, Emily 9 Baconton 28:30.79 44
46 Roberson, Sarah 10 Hawkinsville 28:31.65 45
47 Moon, Kendell 9 Commerce 28:33.46 46
48 Lowery, Lennon 9 Gordon Lee 28:37.24 47
49 Samantha, Mitchell 12 Marion County 28:53.80 48
50 Richards, Dixie 12 Montgomery County 28:53.89 49
51 Melvin, Daisy 11 Claxton 29:09.79 50
52 Turpin, Beth Anne 12 Trion 29:13.09 51
53 Stephens, Jessica 10 Gordon Lee 29:16.11 52
54 Johnson, Alana 10 Jenkins County 29:20.09 53
55 Settles, Ally 10 Towns County 29:20.75 54
56 Pellerano, Tatiana 10 Jenkins County 29:40.08 55
57 Wenzel, Angela 12 Baconton 29:46.10 56
58 Prince, Scarlet 10 Trion 29:56.96 57
59 Watkins, Mariah 12 Baconton 30:23.31 58
60 Duncan, Kasie 10 Gordon Lee 30:32.78 59
61 Beecher, Hannah 12 Montgomery County 30:47.34 60
62 Wilson, Tamisha 10 Seminole County 30:53.43
63 Shuman, McKayla 11 Jenkins County 30:57.18 61
64 Esquivel, Stephanie 11 Claxton 31:36.50 62
65 Fulghum, Hannah 11 Johnson County 32:07.31 63
66 Oliver, Alexus 10 Jenkins County 32:58.80 64
67 Montes, Joyce 10 Commerce 33:03.60 65
68 Wilson, Kenyotta 10 Seminole County 33:20.91
69 Martin, Dejah 10 Seminole County 33:22.77
70 Reeves, Cheyenne 10 Montgomery County 34:00.54 66
71 Madison, Nelson 9 Marion County 34:01.02 67
72 Waters, Jasmine 10 Johnson County 34:23.99 68
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Towns County 60 2 3 16 18 21 22 54
Total Time: 2:05:07.14
Average: 25:01.43
2 Trion 60 5 6 7 19 23 51 57
Total Time: 2:05:45.59
Average: 25:09.12
3 Commerce 84 9 10 12 26 27 46 65
Total Time: 2:07:36.74
Average: 25:31.35
4 Hawkinsville 118 4 13 25 37 39 43 45
Total Time: 2:12:08.49
Average: 26:25.70
5 Claxton 161 24 28 33 34 42 50 62
Total Time: 2:16:12.67
Average: 27:14.54
6 Johnson County 170 8 11 20 63 68
Total Time: 2:22:22.84
Average: 28:28.57
7 Baconton 175 29 30 32 40 44 56 58
Total Time: 2:17:06.74
Average: 27:25.35
8 Marion County 185 15 17 38 48 67
Total Time: 2:22:28.74
Average: 28:29.75
9 Gordon Lee 194 1 35 47 52 59
Total Time: 2:18:50.43
Average: 27:46.09
10 Montgomery County 230 14 41 49 60 66
Total Time: 2:27:35.03
Average: 29:31.01
11 Jenkins County 236 31 36 53 55 61 64
Total Time: 2:25:07.31
Average: 29:01.47
|
http://georgia-cross...&news_id=195418